Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A házam fából van és a belűlrő...

A házam fából van és a belűlről kell festeni, de sok rajta a mész és jó lenne leverni. Gipszkartont tennék rá, azt glettelni és festeni. A fal leverés után hogyan fogjak neki a gipszkartonozáshoz, mert fa az épület és nem tudom mit kell tennem?

Figyelt kérdés
pontos leírásnak is híve vagyok :) :)
2012. szept. 8. 08:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem kell leverni a festékréteget, ha burkolni akarod. Szerintem a gipszkartonozásnak ne állj neki házilagosan, ha azt akarod, hogy valahogy kinézzen.
2012. szept. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Már miért ne álljon neki ha azt akarja ,hogy szép legyen...

Vegyél párnafát, amit szépen csavarozz fel a falra, ez faháznál kifejezetten egyszerű... azt, hogy milyen távolságra kell azt a google megmondja... aztán erre csavarozhatod a gipszkartont, a lényeg, hogy kötésbe rakd, tehát sehol ne legyen "+" alakú hézag... és a földtől is legyen egy kicsit elemelve, de mindezt a google szintén megmondja... :) ezek után hézagerősítő szalaggal és hozzá való anyaggal glettelheted... Szerintem abszolút nem bonyolult, ha egy kicsit barkácsoló típus vagy... :) Sok sikert, és a google a barátod, ezt ne feledd... :)

2012. szept. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Vegyél ripszkarton ragasztót. Ezzel simán felragasztod a falra és nem kell csavaroznod és csavarhelyeket glettelned.

Ragasztás előtt azért mélyalapozd le.

2012. szept. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
igen, de a mészre nem lenne jó ötlet ragasztani a lapokat, mert könnyen lejöhetnének, ha ragasztja, akkor meg kell kaparnia széles spaklival az egész falat, és utána mély alapozóval átkenni... másrészt ha a plafont is szeretné burkolni, akkor oda mindenféle képpen csavarozni kell...
2012. szept. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha feltetlen faval akarsz dolgozni, akkor a rigips honlapjan megtalalod a prospektusokat, leirasokat. (A knauf nem tamogatja a fa szerkezeteket) Ha pedig az amerikai trendy-t koveted, akkor riglibol van a parnafa. Az osztas a karton szelesseg fele (azaz 60, vagy 62.5cm). Az ilyen amcsi tipusnal keresztbe is szoktak vizszintes merevitest rakni. De ha az eredeti falad tokeletes, akkor siman oda csavarhatod akar ahhoz is.
2012. szept. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!