Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A galvanizálásnak vannak...

A galvanizálásnak vannak káros hatásai?

Figyelt kérdés
Galvanizáló műhelyben fogok dolgozni és érdekelne mennyire ártalmas az egészségre, köszönöm

2012. szept. 8. 09:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Mivel a galvanizálás során igen sok mérgezõ vegyszer kerül felhasználásra a munkavédelmi elõírások betartására fokozottak kell figyelni: így pl. az egyéni védõfelszerelések használatára, az elszívás és levegõbefúvás alkalmazására. Ezek betartása mellet nem lehet gond.
2012. szept. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 fúróferkó ***** válasza:

Azért lehet vitatkozni avval,hogy a védőfelszerelések használatával nem lehet gond a galvanizálóban dolgozni.

A galvánfűrdők nehézfémeket,ciánvegyületeket,csupa nem barátságos vegyületeket tartalmaznak.

Ismerve a magyar viszonyokat,és a vállalkozói hozzáállást,(tisztelet a kivételnek),a leginkább a munkavédelmi költségeken akarnak spórolni.

Ismerve az iskolai szakképzési helyzetet,nem tanítják meg a gyereknek,hogy az egészségre nagyon vigyázni kell,és a munkavédelmi eszközöket ismerni,és néha ki kell követelni a munkáltatótól.

Visszatérve a kérdésre:galvanizálóban dolgozni nem nyugdíjas állás,minden pillanatban oda kell figyelni a bőr ,a szem ,a légzés védelemre,és ez nagyon fárasztó a dolgozónak ,a főnökének egyaránt.

Ezért a mai munkehely

2012. szept. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Átolvastam mégegyszer amit írtam, és ott az áll, hogy "ezek betartása mellett", nem pedig ezek nélkül. Minden nehéz fizikai munkának megvannak a veszélyei. Nem kell mindíg a legrosszabbat feltételezni a munkáltatóról. Másfelől a dolgozónak "jogában áll" a munkáltatójának jelezni, azt ha a munkavégzés során bármiféle egészségre, vagy másra káros dolgot tapasztal.

Na jó, ez a "jogában áll" belátom egy kicsit már tényleg erős volt. Igen, sajnos a munkáltatók java-része ilyenkor azt mondja, hogy , el lehet menni, jön helyetted más.

2012. szept. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 fúróferkó ***** válasza:

Jó,hogy a hozzászólásod végére visszaértél a büdös magyar valóságba.

Nem akarok én veled vitatkozni,de általában is sajnos igaz,hogy a munkavállalók nagy része lustaságból,tudatlanságból nem használja az egyébként elviselhetetlen ,bóvli munkavédelmi eszközöket.

A munkáltatók nagy része a hatóságoknak mutatványból kiakasztja falra a használhatatlan védőszemüveget,porálarcot,gázálarcot.

2012. szept. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát ha arra gondolsz hogy miért nem akarnak horganyzó üzemben dolgozni az emberek hát szerintem azért nem mert valószinüleg káros az egészségre. Azt nem tudom hogy egy horganyzóüzemben egy munkás a mennyire van kitéve horganygőz káros hatásainak (meg azt se nagyon tudom hogy mivel horganyoznak egy horganyzó üzemben cink kloriddal v vmi mással pl krómmal stb vel) de belélegegzve lehet hogy a tüdőnek nem tesz túl jót.


Lakatosok esetén felületkezelt fém megmunkálásakor (hegesztés köszörülés lángvágás,de inkább hegesztéskor és lángvágáskor)felszabaduló cink v horganygőz v füst belégzésekor fordulhat elő egy olyan dolog ami úgy hivnak hogy fémfüst láz. Tünetei izomfájdalom, émelygés, fáradtság és légzőszervi hatások, például mellkasi fájdalom, köhögés és nehézlégzés ami el szokott mulni.

De van itt egy cikk a cinkről

[link]

2017. júl. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!