Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Festhető a cserépkályha?

Festhető a cserépkályha?

Figyelt kérdés

Van egy régi nagy sötétzöld cserépkályha a szobámban. Narancsszínű falakat szeretnék és ebbe nagyon nem illik bele szegény.


Arra gondoltam milyen jó lenne ha lefesthetném vagy valamivel elfedhetném.


De édesanyám szerint ha lefestem akkor ledobja magáról a zománcot és tönkremegy kályha. Darabokban végzi. Ezt nem szeretném.

Ezért gondoltam arra hogy esetleg egy lyukas fából készült ráccsal elfedem. De ez meg lehet nagyon csökkentené a hatékonyságát.


Van valakinek erről tapasztalata.



2012. szept. 10. 07:51
 1/6 EagleHUN ***** válasza:
Ha még használjátok akkor tűzveszélyes anyagokkal (mint a festék és a fa) ne vegyétek körbe. A hatékonyságát is rontaná ha bezárod egy dobozba.
2012. szept. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

igen ezért kérdeztem hogy van e olyan valami amivel festhetem :) Használjuk. Ez fűti a szobám.


Nem mobil, szóval nincsenek rajta fém záróvégek. Alul az alapon áll felül pedig cserép.


De ezek szerint ezt nem lehet sehogy átszínezni akkor.

2012. szept. 10. 17:26
 3/6 Ágh Ferenc ***** válasza:
[link] It küldök egy linket, ahol sok színskála létezik. Arra gondolok, hogy a kályha környékét lehetne valami átvezetőszínnel lefesteni és akkor a kecske is jól lakik és a káposzta is megmarad!
2012. szept. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Ágh Ferenc ***** válasza:
Bocs, ha a linket nem tudod használni, akkor valami "free hause color paint" hivatkozással keresgélj a böngészőben és valószínűleg találsz olyan oldalt, ahol színskálákat mutatnak!
2012. szept. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
a zöld és a narancs kitűnően passzol egymáshoz mivel komplementer színek.
2012. szept. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szerintem nem túl esztétikus a mélyzöld árnyalathoz. Viszont egy világosbarna falszín menni fog remekül hozzá :)
2012. szept. 17. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!