Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogy hívják ezt a bizonyos...

Hogy hívják ezt a bizonyos alkatrészt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy olyan csapágyszerű alkatrész érdekelne, aminek a palástjában egy mélyedés van. Olyan, mint az ékszíjtárcsa, csak kicsiben. Emlékszem régen videókban is volt sok kis műanyag kerék. Ezeknek mi a neve?


Vagy ha tudtok ajánlani valamit, ami hasonló. Akár fém csapágy is jó lenne. Lényeg, hogy pár centi átmérőjű legyen, a közepén lukkal a felfogatás végett, és a mélyedés ugye, hogy a huzal futhasson benne.


Csináltam egy kezdetleges rajzot is, hátha nehéz elképzelni a leírásom alapján. Link:


[link]



Bármi, ami hasonló érdekel.

A válaszokat előre is köszönöm!


2012. szept. 11. 15:11
1 2
 1/15 fúróferkó ***** válasza:

Ha vannak szerszámaid ,könnyedén "legyárthatod"Eza legolcsóbb megoldás.

Hozzávalók:1 db használt kívánt külső átmérőjű golyóscsapágy

1 db M 10 anyáscsavar a scapágy befogáshoz

2 db un.fakötésű alátét a csapágy szorításához

1 db fúrógép vagy asztalra rögzíthető tartóval,vagy egy satu.

1 db sarokcsiszoló ,leánykori nevén FLEX 1 mm es vágótárcsával.

Filccel a csapágy palást közepét bejelölni,a csavarral megszorítani,fúrógép tokmányba fogni.

Lassú fordulaton ,a vágótárcsával ellentétes irányba forgatva a vágótárcsával a beszúrást elvégezni.

2012. szept. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
ékszij tárcsa! igen!régi videókban vagy magnókban keresd!
2012. szept. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Ezen a legyártáson én is gondolkodtam, de nem hiszem, hogy elég mély bevágást tudnék kialakítani. Kettétörne a csapágy palástja. Meg nem egyszerű teljesen középre vágni sztem. Bár a befogatást gondolom emiatt írtad.


Azt a videókban található ékszíjtárcsát nem lehet boltban megkapni? Nyilván már nem videókhoz gyártják, de biztos vannak olyan eszközök, amikben még használják.

2012. szept. 11. 17:02
 4/15 fúróferkó ***** válasza:

nem hiszem,hogy mély beszúrást kellen csinálnod,ha kötélhajtást akarsz.Milyen vastag az huzal ami ebben a horonyban futna?

Egy ekkora csapágynak a héja ami neked kell kb.3 mm vastag.

A beszúrás elkészítése ilyen barkács módszerrel csak akkor javasolható,ha nem túl preciz felhasználási feltétel van.

Mekkora átmérőn,milyen vastag,milyen anyagú huzalnak,mekkora fordulaton kell mozogni?

Nem nagy probléma megcsinálni:biztosan befogott fúrógépben forog a csavarra felfűzött csapágy,a palást közepe filctollal berajzolva.

A vágótárcsát biztos,kitámasztott kézzel lassan nekiereszteni a filcjelnek,és már szikrázik is.

2012. szept. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 fúróferkó ***** válasza:
Azért javasoltam és mondtam,hogy ez a legolcsóbb megoldás ,ha van szerszámod,biztos kezed ,mert ilyen alkatrészt valahol túrni sok idő és szerencse ,hogy mikor találsz rá a megfelelőre.Amíg ezt leírtam neked már készen is lennék egy ilyen suszterolással.Azért suszterolás, mert a szakszerű megoldás az esztergályos ,de az pénzbe kerül.
2012. szept. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Igazából párhuzamvonalzónak kellene. Tehát kb 0 igénybevétel. De a damil lefuthat a "görgőről" mert nem elég feszes. Valamennyit ugye engednie kell, meg a damilt se lehet annyira megfeszíteni.


A másik dolog, ami miatt mély horony kell az az, hogy a damil nem vízszintes, tehát nem pontosan tengelyre merőlegesen fut rá a csapágyra. Ebből adódóan mozgatás közben ugyancsak lefutna a kerékről szerintem.

2012. szept. 11. 18:36
 7/15 fúróferkó ***** válasza:

Ha csak damil fut akkor nyugodtam meg lehet csinálni,stabilan a horonyban maradna.De most tovább gondolkodtam ha van ház körül maradék gyerekjáték kisautó,aminek gumikerekei vannak az is jó kis orsó lenne.

Én is használtam már ilyent valahova.Le kell venni a gumi gyűrűt a műanyag "felniről" és ott van kb 15-35 mm átmérőjű műanyag kerék,attól függ milyen drága autója volt a gyereknek.))Ennek a felninek rádiuszos hornya van fele olyan mély ,mint a rajta lévő gumi vastagsága.


Aztán van még ilyen régi csöves vagy akár tranzisztoros rádiókban ,ahol skála mutatót kellett mozgatni az állomáskeresésnél.

2012. szept. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
akkor nem marad más mint a google! nézd meg a hozzád leg közelebb áló esztergályos mühelyt vidd el nekik a rajzod magyarázd el nekik az elképzelésed és pik-pak legyártják neked
2012. szept. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Gyerekjáték nem játszik, az nekem még messze van :D Ennek ellenére a régi kisautókon én is gondolkodtam. Régi videó, walkman, és a rádió se rossz tipp akkor.

Esztergáltatni szerintem drága lenne nagyon egy ilyet nem? Jobban kijönnék egy bolti párhuzamvonalzóval (6.000 körül van)

Most hétvégén hazamegyek, akkor körülnézek. biztos találok rá valami megoldást.


Köszi a segítségeteket!

2012. szept. 12. 07:13
 10/15 fúróferkó ***** válasza:
Szalagos magnóban,skálamuatós rádióban,nagypapa régi SOKOL rádiójában ,ami a kerítésre van akasztva(2 db 15 mm átm. is van).De az áruházak polcain is lehet nézelődni ,jó szemmel sok minden észrevehető.
2012. szept. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!