Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mondanátok véleményt/tapasztal...

Mondanátok véleményt/tapasztalatot a Hunor és a Solitherm öntöttvas vegyestüzelésű kazánokról?

Figyelt kérdés

35-40 kW-os öntöttvas kazánt szeretnénk venni, a szerelő annyit mondott, hogy a magyar kazánok jók. Ezen kívül olvastam, hogy török (Maximus) kazánt nem érdemes venni.

A Hunor és a Solitherm árban a legkedvezőbb, ezért kíváncsi vagyok, ki mit tud róluk.



2012. szept. 18. 19:29
 1/1 szokratesz ***** válasza:

nevonom kétségbe a szerelőd javaslatát,de én inkább használt osztrák kazánt ajánlanék. Sokkal jobb hatásfokúak, és még használtan is felülmúlják élettertamban bármelyik magyart. Ezt onnan tudom, hogy nekem is iylen van az egyik házamnál (Thermostrom) és már több háznál is szereltem be őket. Az enyém pl. 1984 évjáratú 30kw-os, és gond nélkül fűt 200 m2-t. 8 mm-es kovácsolt lemezből van.Nagyon jó hatásfokú, mivel felültöltős ezért minden szemetet, forgácsot fűrészport stb-t egyszerűen eltüzelhetek vele. Legutóbb egy guntamatic 50 kw-os kazánt vetettem az ismerősömmel. Ugyanazon elven működik mint az enyém csak ez 10 mm-es lemezből van.Örökös garancia szinte a szétégés ellen. Ez egyébként 90 eft volt.

S mielőtt azzal vádolna meg bárki, hogy magam malmára akarom hajtani a vizet, nincs ilyen kereskedésem, de avaterán találsz elég sok ilyen kintről behozottat. De ha tudzs esetleg németül akkor közvetlenül osztrákból is tudsz venni, bár leginkább majd fűtésszezon után kezdik elcserélgetni őket. S nem azért mert rossz, csak azért mert van pénze venni egy 5-10 ezer eurós modernebbet:)

2013. jan. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!