Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A meglévő kültéri betonra...

A meglévő kültéri betonra lehet új kb 1 centis betont önteni? Ha igen, milyen betont? Sima vagy csak javítót?

Figyelt kérdés

Sajnos túl alacsony a lépcsőhöz a beton, meg kellene kicsit emelni, de a meglévő is elég vastag jó állapotú nem szívesen verném fel az egészet.

A javító beton viszont nagyon drága és elégszéles a terasz lépcsőnk, vagyis sok kellene.



2012. szept. 19. 22:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát igazából félő hogy feldobná az új lefektetett betont a régi, azért szokták közúton is felmarni a régit, hiába sima és csak kátyút kell javítani


Egy kis hasonlat: Olyan mint a fogtömés, szuvas fogva nem lehet nyomni a tömést mert kidobja, előtte tisztára kell fúrni

20/F

2012. szept. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Rá lehet húzni,de min- 5cm-t szoktak .Az alatt feltöredezik.Én több évet dolgoztam /fuvaroztam/ építőanyagot,nagyon sokat bontottunk,és sok olyan térbetont szedtünk fel ahol meglehetett számolni,hogy hányszor emelték az udvar szintjét.Volt ahol az elsőre még 2x rá húztak,és jó volt.Csak kicsit nehezebben köt meg az új rész,mert csak felfelé tud kiszáradni.
2012. szept. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

1cm vastagságban csak speciális anyagot használhatsz.


A Mapei-nek vannak ilyen cuccai, és ők adnak szaktanácsot is a felhasználásra.

2012. szept. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!