Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Az baj, hogyha a láncfűrészbe...

Az baj, hogyha a láncfűrészbe lánckenőolaj helyett fáradtolajat öntök?

Figyelt kérdés
Ebből lehetnek károsodásai a gépnek? és ha igen, milyenek?
2008. máj. 16. 16:56
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
80%

Csak akkor tedd, ha már unod azt a láncfűrészt.

Ugyanolyan "fáradt" lesz tőle, mint az olaj.

2008. máj. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
88%
baj, mert a fáradt olaj egyszer már "elfáradt", minden értékes kenőanyag már távozott belőle. Inkább vegyél megfeleő olajat, jobban jársz. Főleg anyagilag, hiszen kevesebbe kerül egy olaj, mit egy új gép:-)))
2008. máj. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
88%
Igen ! Ha nem Diesel autóból való, ha nem futott 15.000 - nél többet, ha van benne METABOND olajadalék, és ha a legjobb 4 olaj valamelyike. 12 éve használom így a Stihl - emet, és a bolt és a szerviz vezetője, - aki régi barátom - azt mondta, hogy ennyi munka után csak ilyen kismértékű kopás szinte hihetetlen! Szóval hajrá !!
2008. máj. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánatot kérek, helyesbítek !! Az előző válaszban a kezdő "Igen" szó helyett a kővetkezőt olvassad : "Nyugodtan használjad, ha . . .
2008. máj. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Kössz a válaszokat, inkább veszek rendes olajat bele, de még olyanról is hallottam hogy váltóolajat tesznek bele (újat) attól is lesz baja?
2008. máj. 18. 13:57
 6/30 anonim ***** válasza:
88%
Mi a szerepe a kenőolajnak? (gépjárműtechnika, de itt is megáll) A fém fémmel érintkező mozgó alkatrészek esetén: kenés, hűtés, kopadék elszállítása. Ez pedig specifikus viszkozitási értékeket igényel. A fáradtolaj tele van spénnel és a viszkozitása már régen nem az, aminek lennie kellene.
2008. máj. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 5. válaszoló! Amit Ön a fentnevezett szakkönyvből kiírt, az ott 100 %-ig igaz. Én a Metabonddal kezelt olajról és a saját 14 éves tapasztalataimról írtam. Én 41 éve érettségiztem a Gépipari Technikumban, ... Városban. 14 éve foglalkozom tribológiával ( kenéstechnikával ) és Metabonddal. A Metabond az egymáson surlódó fémek surlódását és kopását 80 % - kal csökkenti, következésképp az olajban úszó kopadék mennyisége is kb. ennyivel kevesebb, mint az átlagos olajban. Plusz a fel nem használódott Metabond-hatóanyag az ilyen korú motorolajban még kb 20-30%-nyi mennyiségben jelen van, ezért mertem és merem bátran állítani, hogy az így megfelel! Nyilván, a saját láncfűrészem állapota is fontos nekem, azzal együtt, hogy én szintetikus Castrol olajat használok az autómban. Szép napot !
2008. máj. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Kiegészíteném a kedves 5. válaszoló utolsó sorát, abban mindkét állítását: első: a fáradtolajban akkor úszna nagymennyiségű, ön által spém - nek nevezett kopadék, ha az olajszűrő az olajból azt nem távolítaná el. Második: ön szerint a " fáradtolaj viszkozitása már régen nem az, aminek lennie kellene". Ha ez igaz volna, akkor az autógyárak és a motorolajgyártók is sokkal rövidebb csereperiódust írnának elő, és nem 15.000 kilométerenként cseréltetnének olajat. Nos, ha érvelünk, tegyük azt reálisan, pontosan, ne túlozzunk egyik irányban se. Szép napot !
2008. máj. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Még egy gondolattal szeretnék szolgálni a Kedves Kérdezőnek, és az 5. válaszolónak. Tehát: amíg a motorban a kenőolaj akár órákon keresztül látja el feladatát az egymáson surlódó fémalkatrészek között, addig a láncfűrészben maximum 1 MÁSODPERCIG halad át a lap és a lánc között. Tehát a láncfűrészben a kenőolaj minden cseppje kevesebbet dolgozik, mint a motorban EGYETLEN MOTORFORDULAT ALATT, és ezután távozik a láncfűrészből. Remélem, senki sem vitatja, hogy erre a célra, erre az 1 másodpercre bőven megfelel ! Ha nem általánosítunk, hanem gondolkodunk, akkor, közel kerülhetünk az igazsághoz ! Köszönöm !
2008. máj. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
6%
Sziasztok, az 5. válaszoló vagyok. Azt hiszem alaposan ki lett vesézve a téma, konyhanyelven és leegyszerűsítve annyit szólok, hogy azé' én nem raknék fáradtolajat a fűrészembe, mert nem oda való. üdv mindenkinek
2008. jún. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!