Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A szú ellen a gerendákra...

A szú ellen a gerendákra utólagos kenéssel használható a gázolaj? Mivel vettem ellene szert de nem használt, így a gerendákat tovább ette a szú! Hallottam, hogy gázolajjal is lehet lekenni és állítólag hatásos is!

Figyelt kérdés

2012. szept. 24. 10:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Használható, régebben petróleummal is csinálták. Távoltartja a szút és a gombákat is.


Azonban azt is vedd figyelembe, hogy a fa tűzveszélyességét így fokozod.


Ma már Tetol-t használnak erre a célra. Ez egy bórax alapú vegyület, ami szintén távoltartja a szút és a gombát, sőt még a tűzállóságot is fokozza.

2012. szept. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehet gázolajjal vagy petróleummal próbálkozni, de el kell, hogy keserítselek: sokat nem ér. A szú járatai ugyanis rendkívül kis átmérőjűek de igen mélyek. A gázolaj nem tud beléjük folyni, ha tehát bekened a felületet, a járat "kapujában" lesz egy nagy, kövér csepp, a mélyén meg légbuborék marad, amiben a szú vígan eléldegél magának.

Így marad a problémásabb megoldás: először eltávolítod a faport a járatokból, majd injekcióstűvel egyesével belefecskendezed az irtószert. Igazi türelemjáték, főleg létrán állva, gerenda alatt. Én annak idején bútorokon játszottam ilyet, utána letakartam fóliával, hogy a gőzben "párolódjanak" a bogarak. Sajnos csak ez a módszer jött be, egyébként akármivel kentem, fújtam, semmi sem használt.

2012. szept. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Igaza van a másodiknak, én is így csináltam.

Gyógyszertárban vettem fecskendőt és ammóniát fecskendeztem bele.

Sok sikert

2012. szept. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2012. szept. 25. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!