Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mi van ha hőtükröt teszek fel...

Mi van ha hőtükröt teszek fel a radiátor mögé, de kihagyom azt a tagot, ahol a költségmegosztó van?

Figyelt kérdés
Vagy esetleg kihagyok még egy-két tagot a költségmegosztó mellett jobbra és balra? Szerintetek ennek van értelme? Mert ugye akkor közvetlenül nem verődik vissza a mérőre a hő.

2012. szept. 28. 19:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Semmit sem érsz el vele!

A költségmegosztó az érintkezési felületen méri a radiátor hőmérsékletét, a külső oldalán pedig a szoba hőmérsékletét! Ha hideg a radiátor, de meleg a levegő, akkor is számol, és fordítva is...

2012. szept. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen az infót.
2012. szept. 30. 19:28
 3/3 anonim válasza:
"A költségmegosztó az érintkezési felületen méri a radiátor hőmérsékletét, a külső oldalán pedig a szoba hőmérsékletét! Ha hideg a radiátor, de meleg a levegő, akkor is számol, és fordítva is..." Nem értem, ha nem fűtök egész évben, de a szoba hőmérséklete 20 C-fok akkor azt szinte minden elem felveszi magyarul a radiátor is kb 20 fokos lesz kicsit kevesebb. Nyáron amikor a lakásba van 28 fok a radiátor szintén felveszi majdnem azt a hőt, tehát ha villany radiátorral fűtök is akkor is átmelegszik minden annyira mint a szoba hőmérséklete, mivel lehet olyan hideg a radiátor akkor ha a szoba 20 fokos talán jegelnem kéne és akkor kezdene mérni??? Szerintem ez amit írtál badarság:"Ha hideg a radiátor, de meleg a levegő, akkor is számol, és fordítva is..." Egyébként mértem digitális mérő műszerrel a levegő és a radiátor hőfokát azért gondolom így.
2012. okt. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!