Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan lehetne átalakítani...

Hogyan lehetne átalakítani egy 120V/10V 11 Wattos AC/AC trafót 230V->10V-osra?

Figyelt kérdés

Van egy kb. 10 éves amerikai Audiovox konyha rádióm, ami eredetileg 120 voltra volt tervezve. A "E" vasmagos trafóját kivettem belőle aminek a mérete 48x40x19, az E középső szára 18 mm széles.


Hogyan lehetne átalakítani ezt a trafót, hogy 230 V-on adjon 10 voltos váltakozó áramot?


2012. okt. 1. 14:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Cseréld ki, ne sz@rakodj vele, mert nem éri meg.

Elvileg rá kellene tekercselni a primer oldalra, de úgysem fog elférni.

Háromszáz (!!!) forintért vettem a piacon trafót.

2012. okt. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ha egyenáramú illetve lüktető egyenáramú 10 Volt kellene, akkor szerintem tényleg hamar találnék ilyen trafót. De nekem olyan trafó kell, ami váltakozó áramú 10 Voltot ad a szekunder oldalon. Nem AC/DC hanem AC/AC trafóra lenne szükségem.
2012. okt. 1. 15:34
 3/7 A kérdező kommentje:
Melyik piacon?
2012. okt. 1. 15:35
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Megsúgom neked, hogy alapból minden transzformátor AC/AC.

Egyenirányítás és szűrés után kapsz csak egyenáramot.


Én a 110 V-os amerikai csöves erősítőmet üzemeltetem ilyen trafóról, idestova 20 éve.


Bármilyen használtcikk piacon kapsz, átalakítani a jelenlegit azért sem érdemes, mert szigetelési problémák is lesznek a közel dupla primer feszültség miatt.

2012. okt. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]

[link]


a teljesítményt azért majd nézd meg.


de egyébként ilyen is van:

[link]

(nagyobb teljesítményűt is lehet venni)

2012. okt. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A trafót át lehet tekercselni, csak nem éri meg. Úgy 40 -50 éve sok ilyet csináltam, mert akkor még vagy nem lehetett készen venni, vagy túl drága volt. Manapság az áttekercseléshez szükséges anyag (zománchuzal, impregnált papír, varnish szalag) sokkal többe kerülne a kész trafónál, nem beszélve a munkáról. Ha pedig van kész egyenfeszültségű töltőd vagy hálózati adaptered, abból könnyű kiiktatni a diódákat, meg ha van benne, az elkót.
2012. okt. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ, tényleg úgy néz ki, hogy jelenleg a legolcsóbb megoldásnak a 230V/120V-os 45 Wattos trafó néz ki az Orfeusznál. Az eredeti trafót persze ehhez vissza kell tennem, de ez nem probléma.


Persze, a legelegánsabb megoldás a pici toroid trafó lenne, de 4-5000Ft-ért nekem ez nem érné meg.


Köszi mégegyszer!

2012. okt. 2. 00:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!