Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kiszakadt a lefolyócső, mivel...

Kiszakadt a lefolyócső, mivel tudnám megragasztani?

Figyelt kérdés
A mosogatómnál közvetlen a lefolyócső és a medence közötti rész elvált egymástól. Mivel tudom visszaragasztani ami tartós?

2012. okt. 2. 18:18
 1/10 anonim válasza:
Pillanatragasztóval..XD Nem amúgy szikszalaggal? esetleg.:)
2012. okt. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

úgy olvastam, hogy légcső..

már kezdtem megijedni

2012. okt. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ahogy a medencében felülről látom a lefolyót, az is el van válva a medencétől és mellette is folyik a víz. Látom hogy valamivel oda volt ragasztva az egész, de nemtudom mi lehet az. Szigszalaggal kizárt megoldani.
2012. okt. 2. 19:03
 4/10 anonim ***** válasza:
mármint a szifon rész esett le (vált el) alulról?
2012. okt. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen, mostmár akkor így tudom mi a neve. Szóval akkor az a szinfon elvált a mosogató falától, és ugye így kifolyik a mosogató alá is a víz.
2012. okt. 3. 00:20
 6/10 anonim ***** válasza:

aha.


azt nem szokás ragasztani, legalábbis én olyat még nem láttam. csavar tartja a helyén az egészet. a felülről megnézed a lefolyó rácsát, akkor a közepén van egy csavar (esetleg csak egy lyuk, mert a csavar hiányzik) az fogja össze a kettőt.

szerintem amit te ragasztónak nézel, az valami részben elrohadt szigetelés. általában csak egy lapos gyűrű van a kettő között.

2012. okt. 3. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Így néz ki:

[link]

[link]

[link]

[link]

2012. okt. 3. 10:22
 8/10 anonim ***** válasza:

valóban. érdekes, ilyet még nem láttam.


általánosan az igaz, hogy gyári ragasztást otthoni körülmények között nem tud reprodukálni az ember. magukhoz a szükséges anyagokhoz sem nagyon lehet hozzájutni, főleg nem olyan kis mennyiségben, mint amire szükség lenne.


én a helyedben inkább abba az irányba indulnék el, hogy próbálnék venni hozzá egy csavarosan rögzíthető (a fényképek alapján a kialakítás alkalmas rá) új lefolyó szettet.

pl. ez: [link]


de le kell szedni róla mindent és le kell mérni, aztán elmenni egy szakboltba.

2012. okt. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem, neki egy sima 5/4 colos menetű leeresztőszelep kell.

Erre utal a szürke színű szifon is.

A kép alapján nincs túlfolyó, ami visszavezetné a mosogatóból a felesleges vizet...


<a http://ajkaviz.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=akcio.tpl&product_id=557&category_id=63&option=com_virtuemart&Itemid=58 target="_blank">http://ajkaviz.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=akcio.tpl&product_id=557&category_id=63&option=com_virtuemart&Itemid=58</a>


Tehát pontosan a képen szereplő alkatrészt kell vásárolnia!


De a kérdező megméri a csatlakozó alatti szürke csövet és ha 32 mm az átmérő, akkor 5/4

ha 40 mm akkor 6/4 colos menetűt kell kérnie...

2012. okt. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Na sikerült megoldani, nagynehezen kiszedtem a régi fehér műanyag szifon részt, elvittem a boltba és vettem egy újat 690ftért,olyat amit a 9#-es válaszoló írt.

Mindenkinek köszönöm a segítséget! :)

2012. okt. 3. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!