Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mennyibe kerül a vegyestüzelés...

Mennyibe kerül a vegyestüzelésű kazán hegesztése?

Figyelt kérdés
Gondolom sok mindentől függ, attól is, hogy hol a lyuk. Csak általánosságban, hogy kinek mennyiért csinálták, mire számítson az ember.

2012. okt. 3. 08:55
 1/10 anonim ***** válasza:

Vannak lemezből készült (kazánlemez) kazánok, és öntöttvasból készültek. Az utóbbi, ha kilyukad, gyakorlatilag annyi neki, nem javítható.

A lemezkazánt meg lehet javítani könnyű szerrel, persze csak abban az esetben, ha a lyuk nem a tűztérben van.

Úgy gondolom, hogy ha javítható, akkor max. 10 000-ből megúszható a dolog.

2012. okt. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Lemezkazán, de a tűztérben van a lyuk valahol.
2012. okt. 3. 13:28
 3/10 anonim ***** válasza:
Akkor ne számíts sok jóra. Őszintén sajnálom.
2012. okt. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

kérdezz meg több (5-6) szakit, főleg olyat aki kazánt is szokott hegeszteni

biztos nem olcsó, de még mindig jobb, mint újat venni

viszont ha új kell akkor csináltass, ne vegyél boltból, jóval olcsóbban megúszod, és 1000x tartósabb kazánt is kapsz

2012. okt. 3. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
58%
Gratulálok a 23:55-ös válaszolónak.Nézz meg 1 otthon össze barkácsolt "kazánt" és 1 gyárit.Egy napon nem lehet említeni őket! Ismered a mondást? Olcsó húsnak híg a leve.
2012. okt. 4. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Új lesz mindenképpen. Drága pénzért nem érdemes javíttatni, elég öreg már. Már érdeklődtem több felé, ha úgy gyártatom le és normális kazánt csináltatok akkor az sem sokkal olcsóbb, mint a bolti. Persze, nem Tescoban veszek.....
2012. okt. 4. 08:26
 7/10 anonim ***** válasza:

w3dzz, látszik, hogy nem láttál még szakember álltal összeállított kazánt

nem házi kókányról beszélek, hanem komoly fűtőegységről, és bizony 50-60e-et meg lehet vele spórolni


persze ha van pénz lehet venni drága túlárazott kazánt a boltban, aztán az ég ne addja, hogy az ember felnyissa a szemét, és körülnézzen rendesen a piacon...

"bitrom" az ilyen keménykalapos embereket...

2012. okt. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A "bitrom" szót nem ismerem, de láttam már "szakember" által összeállított komoly fűtő egységet:)) Sajnos a családban is van 1 ilyen sz@r. Nem vagyok keménykalapos csak van némi rálátásom műszaki téren(nem sok), viszont pénzem meg nincs annyi hogy kétszer vegyem meg.
2012. okt. 5. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

w3dzz,

ja 1x láttál egy szart és onnantól kezdve mind az, zseniális (legalább akkor ne szólalnál meg ilyen helyen a hülye előítéleteddel)


nekünk mindig az volt, az elsőt kb, 30 éve !! raktuk be, a második kb 2 éve van meg, és jó esélyel ez is kibír majd annyit

szerintem senkinek nem mindegy ha 50-60e-el olcsóbban raknak be neki egy jobb kazánt, mint a túlárazott bolti

amit mi vettünk annak a berakása is az árban volt, és még így is olcsóbb ennyivel, de mindenki döntse el maga, hova szórja a pénzét...

szóval maradjunk annyiban, hogy a rálátásod minden téren elég szűkös


(mellesleg: más elírásán, helyesírásán gúnyolódni igen primitívnek számít a neten)

2012. okt. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Bereczk Jénos ***** válasza:

Igencsak sokan vannak, akik ragaszkodnak a rosszhoz!!! Amit 50 éve csináltam kazánt, még ma is a helyén van, 30 évig lignitbrikett égett benne, nem lyukadt ki, pedig 2,5-mm-es lemezből van! Egy általam készített trafóval hegesztettem, mint első hegesztést, és arra is figyeltem, hogy külsőre

megtévesztésig úgy nézzen ki mintha szakember csinálta volna, még a kályha ajtóin kívül, a kályha felségjelét is ráraktam! Kéményseprő egyszer látta,

mert a szomszédok mondták neki, "nézze meg!" csak annyit mondott "ilyet még nem látott!!" Soha takarítva nem volt, 24-48 óráid fűtött!!!!!!!

Akkor milyen egy gyári kazán? Három ajtója van: hamuzó, berakó és takarító!!!! Ajándékba kap takarításhoz szükséges szerszámokat (?)sőt leírja hogyan kell naponta hetente, havonta takarítani, és bármi elégethető benne, tehát FŰTÉSRE alkalmatlan, a kémény csatlakozó a tetején van, ahol az energia nagy része távozik, ha szerencséje van, ha nem leég

a ház!!!!!!! 0630-711-8164 (Nem tudom láttál már ilyet, névvel telefonszámmal írok, mert vállalom azt amit leírok, de ne hidd, hogy amit

leírok, nem csak a netről vettem, a fűtés hetedikes anyag, ma már nem tanítják!!!!!!! Tudod miért, mert "előre megyünk nem hátra!!!" vagyis

előre megyünk, csak VISSZAFELÉ!!!!!

2022. dec. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!