Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kb 10 ezer négyzetméteres (1...

Kb 10 ezer négyzetméteres (1 hektáros) területet szeretnék bekeríteni, hogyan lenne a legolcsóbb? Bonyodalmakat lent fejtem ki.

Figyelt kérdés
A gond az, hogy régészetileg védett területen van, szóval lefele 30 cm mehetek, illetve 50 cm-t tölthetek fel. A főrégész azt mondta, ha nem megyek 30 cm alá, őket nem érdekli a kerítés. Ez a 30 cm viszont nyilván édeskevés a hagyományos kerítésoszlopnak. Szóval valamilyen talpat kellene leásnom 30 cm mélyen. Na, ez lenne a kérdés, hogy ezekre a talpakra, és az oszlopokra mi lenne a legolcsóbb megoldás? Vegyek külön csöveket, és hozzá kész talpakat (pl akciós ernyőtalp)? Vagy öntsek én betonból? Vagy gyártassak olyan oszlopot, aminek van betontalpa? Vagy gyártassak fémipari céggel olyan oszlopot, aminek az aljára egy lemez van hegesztve? Vajon hogy jönnék ki a legolcsóbban? Ötlet?

2012. okt. 4. 16:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem a 30 cm az nem kevés, ebbe belel lehet betonozni az oszlopot.

Persze kérdés, hogy milyen kerítést szeretnél?

Amúgy a szomszédok hogyan oldották meg?

2012. okt. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egyedül álló ház, egy várrom mellett, nincs szomszédom. :) Szóval csak ássam ki, állítsam bele az oszlopot, és mehet a gödörbe a beton? Ezt fém, vagy kész betonoszloppal csináljam? Mekkora gödör legyen (azon kívül, hogy 30 cm mély. :D )?
2012. okt. 4. 18:28
 3/7 gomzoli ***** válasza:
Olyan oszlopokkal oldd meg, amelyek a "béke" jelben látható szimbólumhoz hasonlítanak, avagy egy fejtetőre állított Y, amelynek a közepén is van egy egyenes. Hülyén fogalmaztam, tehát egy oszlop, mely mindkét oldalánál egy 45 fokos oldaltámasszal rendelkezik. Ez tutira megáll a 30 cm-es mélységben is.
2012. okt. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Amelyik szimpibb, lehet fa is csak az alját mártsd szurokba.

Pontos méretet nem tudok mondani, én szemre szoktam sac/kb.

2012. okt. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szóval, ha akác oszlopokat szurokba mártanék, és körbeönteném betonnal, akkor örökös lenne (30-40, akár 50 év)?
2012. okt. 4. 19:36
 6/7 anonim ***** válasza:

tartóssága évtizedekben mérhető.

Ahol nincsen szem előtt érdemes "hóhatárig" szurkozni és a betonnál fontos, hogy ne spórold ki a cementet és ne legyen túl vékony, mert könnyen törik.

2012. okt. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

a vasat elviszik a méhbe, a fát meg tüzelőnek.


szerintem beton, vagy műanyag oszlop

2012. okt. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!