Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mivel lenne gazdaságos egy...

Mivel lenne gazdaságos egy 120 négyzetméteres házat fűteni? A gázt nem tudjuk kifizetni!

Figyelt kérdés
2011. júl. 2. 21:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Fával sokkal olcsóbb. Mi fatüzelésű kazánnal fűtünk, és töredéke az ára a gáznak, kb. 60-70%-kal kevesebb.

De egy csomó lehetőség van még, érdemes utánajárni, ha most alakítotok ki fűtési rendszert, hogy mi a leghatékonyabb. Mi örököltük a kazánt, így nem volt kérdés, de a beszereltetés többszázezer forint, és lehet, hogy hasonló árban egy még jobb megoldást is találtok.

2011. júl. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nem tudom a kandalló mennyire olcsó fűtésű, de nekem több kollégám is rakatott az utóbbi pár évben.
2011. júl. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
ha kényelmet is akarsz akkor pellet
2011. júl. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
vízteres kandallót a meglévő rendszerbe bekötni (feltéve ha nem konvektorjaid vannak) a pellettel is sok gond van ha nem találsz megfelelő minőséget, ráadásul a kályhát is tönkreteheti.
2011. júl. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Első vagyok, szerintem a kályha és a kandalló semmiképpen nem kényelmes és nem is tiszta. Például ha rosszul rakod meg a tüzet, visszacsap a füst a szobába, meg a szobában szeded ki a hamut...

A külön helyiségben kazánnak megvan az a hatalmas előnye, hogy ha koszol, akkor sem a házban, tehát benn minden tiszta marad. Na meg egy tisztességes kandalló bazi drága. Néztük, hogy jó lenne, de pl. a mi 180-200 nm-ünkre méretezett bélés nincs is, szóval 120 nm-re már majdnem a legnagyobbat kell megvenni. Ami önmagában horribilis összeg, és akkor még be is kell építeni.

Amúgy jól néz ki egy kandalló, meg ma valamiért nagy divat is, de kényelemben és tisztaságban nem veheti fel a versenyt egy elszeparált kazánnal.

2011. júl. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó előtti vagyok, nem igaz, hogy mocskos koszos füstös :) Ez akkor fordul elő ha rossz állapotban van a kémény, nem tartják rendben a tüzelőberendezést, túlméretezik a betétet a kémény kapacitásához és ami a leggyakoribb vizes fával próbálnak fűteni (még az egy éve száradt fa is éppen elfogadható) 120 nm fűtünk kandallóval, évi 5 m3 fát használunk (két évet szárítva van) Heti háromszori hamuzás(made in home hamupórszívó) nincs mocsok. Ellenben egész télen 22-27 fok (ha éjszakára nem rakom meg akkor hűl 22 re) nem azt mondom van munka vele összevágni aprítani behordani napi három négyszer megrakni a tüzet, viszont a fa illata látvány és anyagi vonzata megéri. Meg én szeretek is vele szöszölni :)


A legfontosabb ami nélkül nincs gazdaságos fűtés a JÓ SZIGETELÉS!

2011. júl. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha jó fűtést akarsz akkor külön kazán.

Ha olcsó tüzelőt akarsz és olcsó kazánt akkor hagyományos kazán.

Ha olcsó tüzelőt és nagyobb kényelmet akkor faelgázosító kazán.

Ha mégnagyobb kényelmet de nem annyira olcsó tüzelőt akkor pelletkazán.


ha nagyon olcsó tüzelőt akarsz de nagy macerát és sok helyet a tároláshoz akkor aprítékégető.

2011. júl. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nem olyan olcsó, de faelgázosító kazán és puffertartály -> napi egy tűzrakás, állandó hőmérséklet (tehát nem hűl le a szoba, amikor leégett a fa).
2011. júl. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

09:49-essel teljesen egyetértek. Korábban már én is kifejtettem ezeket a szempontokat a "szemellenzős" kandallósokkal szemben, amiből csak a veszekedés lett.


Nálunk vegyes tüzelésű kazán és gázkazán is van a ház megépítése, majdnem 30 év óta.

Modernizálva a rendszert, tavaly előtt vettem új vegyes kazánt, tavaly pedig új gázkazánt.


Azt reméltük, hogy egy újabb gázkazán a gyártói ígéretekhez mérten, valamivel kevesebbet fog fogyasztani mint a régi több évtizedes.

De a gyakorlat sajnos nem ezt mutatja, hanem paradox módon inkább az ellenkezőjét.


A vegyes kazánnal viszont nálunk is kevesebb mint a fele a fűtésköltség a gázhoz képest. És legalább meleg is van, ami gázzal fűtve nem mondható el. A gáz mellett majd meg fagyunk a 18-19 fokban, az órát bezzeg pörgeti folyamatosan. Ezzel szemben fával kellemes 22-23 fok szokott lenni.


Nálunk a vegyes kazán gravitációsan megy, nem kell hozzá szivattyú. Így nincs gond ha áramszünet van és ez a villanyszámla szempontjából sem mellékes.

2011. júl. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
De a kazán kívül nem meleg igaz ,tehát nem fog úgy melegíteni mint pl. egy cserépkályha ? És milyenek a vízteres kályhák amiket mostanság lehet kapni ? Tényleg gond a fűtés nálunk ,képes ekkora helyiséget befűteni bármelyik is ? Melyiket válasszuk ?
2011. júl. 4. 21:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!