Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Nem vág pontosan a körfűrészem...

Gotrek20 kérdése:

Nem vág pontosan a körfűrészem. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Van egy 1500W-os körfűrészem amely például egy 5x5-ös rigli vagy akár egy 2,5 cm vastag deszkát már pontatlanul, kicsit hullámosan vág el. Olyan mintha belibegne a tárcsa. A tárcsa adatai: Ø250 x 30 x 2.8 mm, Z24 vidiás.

2012. okt. 11. 08:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kicsi átmérőjű a befogó "pofája" a tengelyednek, vagy a fűrésztárcsa közepe be van repedve!
2012. okt. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Jónak kell lenni a tengely méretének mert gyári tárcsa van a gépen és repedést nem találtam rajta.Fontos lenne hogy pontos legyen mert asztalos munkához kell.:S
2012. okt. 11. 17:51
 3/11 anonim ***** válasza:
Induláskor is beremeg, vagy csak később több perces használat után? Nem szűk a vágás és melegszik a tárcsa?
2012. okt. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Már kezdettől fogva beremeg.Nincs ideje felmelegedni.
2012. okt. 11. 18:37
 5/11 anonim ***** válasza:
Hiába új a géped, de sajnos akkor a tengelye görbe!
2012. okt. 12. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 betütészta válasza:

Milyen kategória a gép? Mert ugye,ha egy 10 forintos nevenincs, akkor kár beszélni róla. Ha komoly gép, akkor gariba vele, és mondjuk vennék rá egy 3.5 mm vastag lapot, a komolyabb gépeken szóba sem jöhet a 2.8mm.

Hossz, vagy kereszt, vagy mindkét irányú vágásra való? Mert ezek a lapok fogszámban is meg fogalakban is mások. Az is számít, hogy kemény vagy puhafa munkadarabot vágsz. Ha nem komoly a szerkezet, akkor egyenesítsd ki a tengelyt, és örülj hogy vág, minél lassabban nyomod annál pontosabb.

2012. okt. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Egy Einhell gép 2 év garival.Azért írtam ide ,hogy hátha van valami egyszerű megoldása ,de ha nincs akkor visszaviszem ,hogy nézzék meg garanciásan.De előtte még veszek egy új korongot rá mert lehet az megoldja a bajt.Keményfát vágok vele.
2012. okt. 14. 16:27
 8/11 betütészta válasza:
Ajánlom a CMT márkát, én a paliszander kft honlapján szoktam informálódni, de ha elmondod mit vágsz, ajánlanak megfelelő lapot. Még a freud jöhet szóba, de ha jól emlékszem sokkal drágább.
2012. okt. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Maximum 5x5-ös FENYŐ riglit vágok vele. Az a legvastagabb. Sokszor 2,5x10-es fenyő deszkát.
2012. okt. 15. 20:08
 10/11 A kérdező kommentje:
Megoldottam. Vettem egy új körfűrésztárcsát és mostmár jó. Lehet megerőltettem az előzőt.Kösz a válaszokat!
2012. okt. 18. 23:07
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!