Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ásott kútról szeretném a...

Ásott kútról szeretném a házat vízzel ellátni, mi a legbiztosabb módja?

Figyelt kérdés
Milyen rendszer jó, szivattyú milyen legyen?
2012. okt. 15. 17:16
 1/2 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
A legbiztosabb az, ha kiépítesz egy külön vezetéket a házban. Vegyél egy jó minőségű szivattyút(pl Grundfos), megfelelő méretű hidrofor tartállyal. Tegyél rá mindenképpen egy vízhiány védő kapcsolót, egy szűrőt, és tulajdonképpen kész is vagy vele.
2012. okt. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egy önfelszivó jet rendszerű vizszivattyúval oldmeg ez a legolcsóbb megoldás bár a téliesités miatt aknát kell épiteni bár ha van közel épület a kuthoz ahol elfér oda is telepitheted.

Ahgy az előző válaszoló is irta a grundfos,willo,pedrollo valóban nagy nevek de a magyar gyártású elpumps is megbizhatóbbak közzé tartozik és az alkatrész ellátotsága is biztositott ami egy házi vizműnél elengedhetettlen.

Én a Leo tipusu kinai(anyacég) szivattyút választottam (egyébként a grundfos is kinában gyártat) xjmw 90/46 tipus 50 tartályal nyomáskapcsoló inverz kapcsolóval 41e ft egy átlag családi házhoz nekem ennyi elég.

Ezek is elég megbizható jól bevált szivattyuk grundfos márkát másolja a nagynevű cég árainál több mint felével kevesebbért.

Mi kert locsolásra is használjuk azért a 750w szivattyú neked ha csak a házba kell lehet elég lenne ennél kisebb is.

Meglehetne oldani még oldani külön ásott kút vagy cső szivattyuval is ezeket le tudnád engedni a kutba de ezeknek jóval drágább az áruk 50e ft tól kezdődnek és még mindig kell pufer tartály ami minél nagyobb annál komfortosabb egyenletes a viznyomás! 24l hidrofort ne köss átfolyós bojlere mert megbolondulsz!szűrő az valóban fontos amenyiben homokol a kutad ásott kutnál nem jellemző de ha kerámia betétesek a csapjaid mindenképp hasznos.

Ezt az oldalt nézd át vagy tegyél fel kérdést sok mindent lehetne még irni szerintem olvasd el az összes hozzászólást én is sokat tanultam belőle!


[link]

2012. okt. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!