Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Husquvarna 236 fűrészem miért...

Husquvarna 236 fűrészem miért fullad le vágás alatt, gázadásra?

Figyelt kérdés

Először vágok láncfűrésszel. Első inditásnál ahogy mondták szivatót teljes állásba állítottam majd mikor röffent visszanyomtam feles állásba és úgy indítottam. Azonban! van rajta egy ilyen átlátszó benyomható kis műanyag pup, amit ha nyomogatunk benzint szív fel bele. Na erről én megfeledkeztem és nem nyomogattam meg hogy benzínt szívjon fel, és úgy indítottam, lehet hogy ezért fulladt le jópárszor?

Egyébként úgy vágtunk hogy egy ember mindig elém hozta a méteres fát, és ráléptem vágtam. Nagyon keveset vágtunk fel egy tankal. Véleményem szerint valamit elrontok... Úgy meg nem mertem még vágni hogy egymáson vannak a fák és dur bele folyamatosan vágni. Mivel azt olvastam ha az elje beleér a fába felcsaphat...és nem tudom milyen erővel teszi ezt....mennyire kell ettől tartani? Vághatom igy a fát? (a "nagyok" így vágják daraboláskor ahogy láttam)


2012. okt. 16. 17:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Először vékonyabb gallyakat kellene vágni vele (kar vastagságú), hogy szokja a gép (ha vadi új). Egyébként ha beindult a gumicsöcsöt már nem kell nyomogatni.


A szívatót úgy kell használni, hogy először kihúzod, majd amikor már beindult! nem pöffent, beindult! visszatolod, és menet közben mindig beljebb-beljebb tolod, ahogy melegszik a motor. (ugyanúgy, ahogy az autónál is) Meg kell várni, hogy bemelegedjen, azért fullad le gázadásra.


Én mindig a rönkökön vágom a fát, szerintem baromság, hogy felcsap. Sosem tapasztaltam ilyet. Persze ez nem jelenti az, hogy nem csinál semmit, de a felcsap erős túlzás. Nyugodtan próbáld ki, tartsd erősen a gépet (elsőre akár indokolatlanul nagy erővel is rátarthatsz), és érzed, hogy mennyire rakoncátlan.

2012. okt. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Érdemes lenne megnézni elsőre a légszűrőt, nem koszos nincs eltömődve

Ha továbbra is fullad akkor a beállító csavarokat ellenőrizni, beállítani újra.

ha még így sem jó akkor szét kéne szedni a porlasztott.


Nem véletlen, hogy nem szabad a hegyével vágni, valóban balesetveszélyes + fokozottan terheli a láncot és a kardot is.

Persze a te arcod és a te géped.

Sok sikert

2012. okt. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Elnézést kell kérjek, figyelmetlen voltam, valóban , a hegyével nem szabad vágni (nekem az eleje, az még a hegyétől visszább lévő vágó részt jelenti) Az előző hozzászóló tökéletesen írta. Ezt a részt teljesen félreértelmeztem, így tényleg nem jó. A rönkökön pedig nem a hegyével vágsz. Mindig csak a kilógó részt vágod le az adott rönkből, ugyanúgy mint egy fűrészbaknál. Tehát a rönköt amit vágsz, mint egy fűrészbakon kitolja oldalra akivel vágod, így nem kell a méterfát cipelni.
2012. okt. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A felcsapás valós veszély. Gyenge láncfűrész ritkán produkálja, de tartani kell tőle, igen nagyot tud rántani. Főleg akkor történik, ha valami göcsörtöset és keményet (pld. tuskón ágcsonk) próbálsz heggyel vágni és nem tud rendesen belekapni. Ha rendesen állsz, az arcodig nem csap fel, de a meglepetéstől elveszted az egyensúlyod és akár elejtheted a fűrészt. Hogy miért fullad le a gép... Mert pocsék konstrukció.
2016. okt. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Horror jelenetbe illő scifi születet itt pillanatok alatt.Ha rendesen fogod két kézzel a markolatokat a visszarúgás pillanatában a láncfék bekattan és kb 5-10 cm ugrik felfelé a vágószerkezet.Ha nem épp a homlokod előtt vágsz le egy ágat annak esélye ,hogy pofán vered magad az esélye a nullával egyenlő.Fában akkor fullad a gép amikor kevés üzemanyagot kap, úgy ahogy már írták légszűrő tisztítás-ha nem segít a H csavaron óramutató járásával ellentétesen tekerni egy picit próbálni majd ismét ha még szükséges.Az indítás úgy helyes ahogy te csinálod szivató ki pöffenés után vissza ekkor a gép félgázon van és ha beindult egy rövid gáz adással visszaállítod alap helyzetbe.Primerpumpát ha elfelejted nyomkodni max nehezebben indul el a gép későbbi üzemelését ez a mulasztás nem befolyásolja ,hiszen számtalan gép van amin gyárilag nincs is!!!Sok sikert a továbbiakban!!
2020. ápr. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!