Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Én bevallom, hogy bár szeretné...

Én bevallom, hogy bár szeretnék érteni a barkácsoláshoz, de nem volt kitől tanulni. Pl. A barkácsgépeket hogy kell használni, flexelni hogy kell stb. Van fent az interneten valami videó, vagy írott anyag?

Figyelt kérdés
A Ezermester Abc 45-46.oldalát sem tudom értelmezni: kulcsnyílások és csavarfejek vonatkozásában. Pl. a 4. és 5. stbb... fejhez milyen kulcs való?

#használat #barkácseszközök
2012. okt. 17. 21:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Én azt javaslom, hogy flexelni, dekopír fűrészelni ha egy mód van rá - ne videókból tanulj, mert utána a lábujjaddal billentyűzöd a következő kérdésedet.


Egyébként nem ördöngősség, de feltétlenül egy hozzáértő mutassa meg.

Az elméleti részt megtalálni a neten.

2012. okt. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A dekopir nem veszélyes de flexbe soha ne tegyél fűrészlapot!


Egy szakmát megtanulni , egy szerszámnak a használatát elsajátítani csak az előtted dolgozó ember példájának ellopásából tudod a legkönnyebben.Gyakorlati minta nélkül nehéz.Sok magyarázat semmit sem ér az eredendő affinitáshoz(hajlam, rááll az keze stb) képest.

Amúgy mutatja minden maga-magát hisz emberek találták ki embereknek.

Találsz a youtube-on bármit.

Már csak egy kis logika és kézügyesség kell hozzá.

Az elkészült remekmű, gyönyörűsége és a jól végzett munka fáradalma ,az emberi boldogságok közül az egyik legszebb.

;)

2012. okt. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha erre gondoltál [link] akkor ebből ne nagyon tanulj, pont 40 éve adták ki, azóta egysmás megváltozott!

:D

2012. okt. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én szívesen megmutogatnám neked ezek használatát ingyen és bérmentve, ha tudok segíteni vele.Én hobbi szinten fa megmunkálással foglalkozom és fűrészelek (dekopír), csiszolok, (flex, rezgő),vágok (flex) fúrok, sőt kézi felsőmaró géppel is dolgozom, stb. Kérdés, hogy közel lakunk e egymáshoz?
2012. okt. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezek tényleg olyan dolgok, amiket az ember legkönnyebben valaki mástól les el.


Az 1000mester ABC-t nem ismerem, de a csavarfejekről elég sok infót lehet találni a neten.


Meg a kérdés hogy mi érdekel igazán? Alapvető ház körüli munkákhoz nem kell túl sok tudás és szerszám, de ha már egy szekrényt akarsz megcsinálni, ott kellhet ez-az. Én halmozom a lehetőségeim szerint a szerszámookat, mert hobbiból lepusztult motorokat veszek és teszek rendbe - de ahhoz azért más felszerelés kell mint a fához, pl. én jól megvagyok gyalu nélkül, de nyomatékkulcs az kell. :)

2012. okt. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!