Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Láncfűrészbe túl lett keverve...

Láncfűrészbe túl lett keverve az olaj amiatt dadoghat?

Figyelt kérdés
Volt amikor nyáron több olaj lett téve a fűrészbe és kormos a dugattyú eléggé.Mostanában nincs benne erő és nem pörög fel rendesen csak dadog, de úgy megy ha közben nyomogatom a szívató gombot.

2012. okt. 18. 21:15
 1/4 titak ***** válasza:
szerintem a porlasztóban lesz a hiba.
2012. okt. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nagyon fontos hogy az arányra oda kell figyelni. Sokan azt hiszik hogy több olajjal jobb lesz a kenése a motornak. Ez részben igaz de sokkal több kárt csinálunk vele mint hasznot. Emiatt rakódik le a sok koksz a dugattyú tetejére, emiatt füstöl mint az állat, nem pörög, fullad stb. A gyártó előírja hogy milyen arányba kell keverni a benzint és az olajat. Én 1:5 arányba keverem a husihoz és természetesen csak husqvarna olajat használok. Igaz hogy drágább mint egy molos szutyok olaj de emiatt nem fogom tönkrevágni a 140 ezres gépemet.
2012. okt. 23. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 andante ***** válasza:

A "több kárt csinálnak mint hasznot" nagyon igaz,de nem azért mert írtad!!!!

A sok (és főleg rossz minőségű) olaj miatt a gyűrűk alá koksz rakódik, ezzel erősen koptatva a gyűrűket és a hüvelyt! A dob csak 1 dolog, azt kiégeted és mehet tovább!!!

Legtöbb fűrész 1:25 - 1:40 között szereti a keveréket, DE ajánlott a husqvarna olaj hozzá!!! Jobb mint bár mi!!!!

2012. nov. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
én castrol power racing 2T olajat használok
2012. nov. 11. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!