Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Redőny szerelés?

Redőny szerelés?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem műanyag ablakokat, azokra szeretnék redőnyt venni! a kérdésem: a redőnyt az abalakra vagy a falra szerelik, mert az ablakokat úgy rakták, hogy egyvonalban van a fallal, lehet attól még redőnyt venni rájuk?

2012. okt. 20. 11:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha az ablak tok, és a fal síkja egybe esik, akkor az elég körülményes lesz a redőnyszerelés szempontjából. Ugyanis a leengedett redőny alját, az ablakpárkány állítja meg, vagyis kvázi az az ütköző. Ha jól értelmeztem az általad leírtakat akkor ezek szerint párkány sincs.

Amúgy at ablak tok részére erősítik fel a redőnyt, amivel nincs semmi probléma a te esetedben. Egy redőnyös szakit kéne megkérdezned az üggyel kapcsolatban, vagy várni még egy kicsit, és itt hátha nálam okosabb valaki megmondja a tutit.

2012. okt. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem, be fogok menni az üzletbe és megérdeklődöm, egyébként nincsen külső csak belső párkány
2012. okt. 20. 15:12
 3/5 anonim ***** válasza:

"Ugyanis a leengedett redőny alját, az ablakpárkány állítja meg, vagyis kvázi az az ütköző."


Ahol van párkány ott igen.

Ahol nincs ott low cost megoldásnak belehajtanak egy csavart és az lesz az ütköző, vagy magasabb összegért olyan redőnyt gyártanak, amibe beépítve van az ütköző.

2012. okt. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Külső redőnytok, sínek oldalra, alulra ütközőnek meg bármi a felsoroltak közül. Akár lehet hajtani laposvasból derékszöget, a redőny vagy a fal színére festeni és felcsavarozni.


A régi fa redőnyöknél (amik nekem nagyon tetszettek) volt olyan kivitel, ahol a sínek az alsó összekötővel egy keretet alkottak amit ki lehetett hajtani bizonyos szögig - lehet műanyagban is van ilyen, persze jó drágán...


Ilyesmi:

[link]

2012. okt. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm mindenkinek a választ!
2012. okt. 21. 09:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!