Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Van egy báláskazános, pufferta...

Berpetike kérdése:

Van egy báláskazános, puffertartályos, csőkígyós (használati meleg víz), hőcserélős, padlófűtéses és gázkazános rendszerem, összesen 5 db keringető szivattyúval. Szerintetek hogyan vezéreljem a szivattyúk működését?

Figyelt kérdés
A rajzot mellékelem. A kérdésem hogy szerintetek hogyan kellene nekem ezt vezérelnem, mikor melyik szivattyút kapcsoljak, mivel. Jelenleg nem túl jól működik szerintem, mivel a csőtermosztáttal indítom a szivattyúkat (1,2,3, ) és bent egy szobatermosztát vezérli. A padlófűtés szivattyúja meg állandóan megy, (direktre van kötve) ami így vissza is hűti a rendszert. Az 1 -es elektromos szelep nyitott állapotban van elsőnek és a 2 es zárva, ezt a potival tudom szabályozni mikor nyisson, mikor zárjon. Azért lett így csinálva hogy elsőnek közvetlen tudjam fűteni a lakást, ne kelljen megvárni míg a puffertartály felmelegszik. De mivel az1 es szelep előtt van egy átkötés a puffer tartályba így amikor hideg a lakás a lehűlt tartályban lévő vizet is bekeringeti a kazán meleg vízével együtt. Hőmérőket tettem a csövekre így tesztelem. Esetleg ha valakinek lenne jó ötlete hogyan vezéreljem akkor azt megköszönném. A padlófűtés vezérlése is kérdés lenne? Köszönöm előre is.

#fűtés #padlófűtés vezérlés
2012. okt. 25. 08:45
 1/3 anonim ***** válasza:
kellene a rajz
2012. okt. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
hogy tudom elküldeni a rajzot??
2012. okt. 26. 08:15
 3/3 anonim ***** válasza:
pl. felrakod ide [link] és belinkeled
2012. okt. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!