Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Késleltető elektronika,...

Késleltető elektronika, megoldható valahogy egy időrelével, hogy egy fűtési keringető szivattyú a termosztát lekapcsolása után még fél-egy percig járjon?

Figyelt kérdés

Nem vagyok egy szakképzett elektronikai szakember, de én nem látom elvi akadályát. Hisz létezik olyan időrelé, ami fix tápot is kapva a vezérlőbemenet lekapcsolása után X ideig még továbbítja a tápot a kimenetre, utána lekapcsol.

Vaterán árulnak is ilyen időrelét, levelezésbe is kezdtem ez ügyben az eladóval, de nem igazán értem a válaszait.


2012. aug. 16. 13:31
 1/6 anonim ***** válasza:
6%

Meg lehet (azzal is) oldani, de a helyedben a beszerelését és beállítását rábíznám egy hozzáértőre, aki tisztában van legalább az "alap" dolgokkal.

A hozzáértés nélküli "barkácsolás" lehet, hogy működik egy ideig, de az élet- és vagyonbiztonság többet ér, mint néhány megspórolt ezres.

2012. aug. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Oké, lehet hogy nem fogalmaztam pontosan, de azért nem vagyok egy műszaki analfabéta. Egy relé bekötése szakszerűen azért még menne.
2012. aug. 16. 13:50
 3/6 A kérdező kommentje:
De nem is az volt a kérdés hogy hogyan szereljem be és mennyi időre állítsam be!
2012. aug. 16. 13:55
 4/6 Ágh Ferenc ***** válasza:
57%
Ha sikerülne egy wc-szellőztető ventilátor időzítőt beszerezni, az pont ilyesmit csinál, hisz a világítás lekapcsolása után még beállítható ideig járatja a szellőzést.
2012. aug. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ez jó ötlet, köszönöm! És még a ventilátornak is tudnék feladatot találni kiszerelt időzítővel is.
2012. aug. 16. 14:10
 6/6 prefer válasza:

Igen sokan használnak ilyen cuccot. Kikapcsolás késleltetőre van szükséged (offdelay) időzítő.


Bekötöd a tápját A1-A2 plussz az időzítő bemenetére az indító feszültséget. És hajrá.

2012. aug. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!