Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan kell kiválasztani,...

Hogyan kell kiválasztani, hogy egy csavarhoz mekkora tipli és mekkora fúrószár passzol? Téglafalba.

Figyelt kérdés
A pasim nem segít felfúrni néhány képakasztót, emiatt nem fogok kétségbeesni, csak ebben bizonytalan vagyok. Nő vagyok, de nem hülye, jól bánok a dekopír- és láncfűrésszel, sarokcsiszolóval, de fúrógépben éppen nincs gyakorlatom. Ennek fényében egyéb normális jótanácsot is elfogadok.
2012. okt. 25. 13:23
 1/7 anonim ***** válasza:
4%
Egy mérettel kell kisebb tipli, mint a csavar, hogy jól szoruljon. A fúrószár fél-1 mérettel legyen kisebb, mint a tipli, én felet szoktam hagyni, ne kotyogjon a tipli a lyukban, kalapáccsal szépen be lehessen passzosra ütni.
2012. okt. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%

Betonba(panellakás) csakis pneumatikus fúrógépet ajánlanék,..mezei ütvefúrógéppel nagyon keserves lesz a befúrás. Legtöbbször unevezett sds fúrószár van azon gépekhez amik valóban kifúrják a házgyári betont,míg a kommersz gépek sima egyszerű fúrószárak,amik a táglához kitűnőek.

Tudnod kell a hogy a falazat fúrásakor egy vídia betét él van a fúrószár elejébe forrasztva.


Egy képhez egy 5-ös,6-os lyuk is bőven elegendő ebbe a belevaló tiplit bekocogtatod és mehet be a csavar.

Jó melót!

2012. okt. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
"pneumatikus ÜTVEfúrógép" (kiegészítés)..
2012. okt. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%

Tudod, hogy mit jelent az, hogy pneumatikus??? Láttam már pár panel hőszigetelést, de sehol nem láttam pneumatikus szerszámot...


Amúgy, meg ha elolvastad volna a kérdést, akkor tudnád, hogy téglafalba kell.


Képakasztónak bőven elég mondjuk 4-es tipli (átmérője), hozzá 4-es fúró kell, téglába nem árt az ütvefúró, de sima fúró is elég lehet, csak lassabb lesz a munka. Persze vídia betétes kőzetfúró kell hozzá, de pár 100 Ft, nem drága. Csavarnak meg 2-2,5 mm-es fog kelleni, vagy sima képakasztó, azok is általában ekkorák.

2012. okt. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%

Kedves előző! A hozzászólásod második fele teljesen korrekt, viszont szerintem Te még vagy nem láttál pneumatikus ütvefúrót, vagy nem tudtad, hogy az. Ez nem azt jelenti, hogy kompresszoról kell hajtani. Sőt, még akkumulátoros változatok is vannak.


[link]


Egyébként a beton rész tárgytalan, mert a kérdező téglafalban fúrna.


Arra figyelj, hogy olyan mély legyen a lyuk, hogy a csavar is, és a tipli is beleférjen. A csavar és a tipli közül kiválasztod a hosszabbat, és a hosszát egy szigetelőszalag darabbal bejelölöd a fúrószáron, így nem fogsz túl mély lyukat fúrni, és rövid sem lesz

2012. okt. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szuper, köszönöm szépen mindenkinek, így már biztosan menni fog! :-)
2012. okt. 25. 19:18
 7/7 anonim ***** válasza:
19%
Üssél bele két szöget a falba, és viszont látásra!
2012. okt. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!