Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Miért nem marad égve a konvekt...

Miért nem marad égve a konvektor őrlángja/ gyújtólángja?

Figyelt kérdés
Klasszikusnak számító FÉG F8-50 típusú konvektor: Első szikrára begyullad az őrláng, gyönyörű kék lánggal ég. De a gomb elengedésekor a láng kialszik. Termoelemet (hőérzékelőt) cseréltem, a jelenség továbbra is fennáll. Mi lehet még a hiba?

2012. okt. 26. 18:11
 1/9 anonim válasza:
Számtalan oka lehet, de a legvalószínűbb, hogy el van tömődve a fúvókája. Ezt te is könnyedén ki tudod tisztítani, de ha nem vagy biztos magadban, hívj gázszerelőt, pár ezresért biztonságosan kitisztítja az egészet.
2012. okt. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de ha a fúvóka dugult volna el, az őrláng nem gyulladna be, nem?
2012. okt. 26. 19:54
 3/9 anonim ***** válasza:

Ahova a termoelemet becsavarod, ott van egy termo mágnes.

Az is lehet rossz.

2012. okt. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A fúvóka eldugult és kicsi az őrláng emiatt nem tud elég meleget adni hogy a termoelem nyitva tartsa az őrláng szelepét.
2012. okt. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Nem kísérleteztem, vettem egy komplett CR6-os gázszelepet. Jó drága volt (18 ezer).

További probléma: minden rendesen működik...majdnem.

Kb. fél perc után "morogni" kezd a cucc maximális teljesítményen, és kialszik. Ez a túl nagy gázégő-nyomástól van, ugye? Hogy tudom ideálisra beállítani, hogy fűtsön is, ha mínusz 30 fok lesz, meg ne is nyomja a gázt ezerrel?

2012. nov. 3. 15:25
 6/9 anonim ***** válasza:
Hogyan lehet kitisztítani egy fúvőkát?
2016. okt. 8. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Kicsavarod a kémlelő alatt az alsó alucsövet és van mögötte egy kalap alakú fúvóka. Azt kell kitisztítani.
2016. okt. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Ideszem válasza:
Fenti jelenség "Miért nem marad égve a konvektor őrlángja/ gyújtólángja" magyarázata, némi hasonló tippek után, belehajolva a kisablakba, azt találtam, hogy az alsó alucsőnél a két lemezcsavar kilazult/kirázódott és fals levegőt kapott emiatt a thermoelem. Nem melegedett fel. Ráadásul a gyári tömítés a lazulástól elporlott a kezemben. A két odaszorító lemezcsavar meg már nem szorít eléggé. Szombat este lévén honnan szerezzek tömítést és csavart? Nálam a megoldás (tíz perccel ezelőtt az volt) hogy teflonszalaggal tekercseltem be ezt az odaszorítandó elemet és a kopott csavarokat is. Pár napmúlva eljutok egy "kazánboltba" ahol megveszem a hozzávaló (gondolom) klingeritet.
2023. márc. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nem tudom a választ, mert néha ég és melegít, aztán ott hagyom és ismét elalszik. Egy nyomásra újból be tudom gyújtani, és ez így megy tovább.
jan. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!