Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ha üvegfújással szeretnék...

Rugjamegaló kérdése:

Ha üvegfújással szeretnék foglalkozni-és nem szeretnék éveket az iskolapadban eltölteni ezzel-akkor hol kezdjem?

Figyelt kérdés
Tudom hogy az üvegfújás nem egy egyszerű dolog,és ráadásul nem veszélytelen.De úgy gondolom hogy pár hónap alatt el lehet sajátítani azt az alapot,ahol már az ember kezelni tudja a technikákat és a veszélyeket.Most az a kérdés hogy hol tudom felvenni ezt a tudást-könyvek nemigen vannak és az internet sem nyújt semmi támpontot.

2012. okt. 28. 06:42
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Menj ki az utcára, ugrálj féllábon, integess a bal kezeddel, miközben énekled a kedvenc dalod. Ezt követően vegyél egy újságot, olvasd el, majd közöld a szüleiddel, hogy üvegfújó szeretnél lenni. Ha nem támogatnak, mégegyszer csináld ezt végig.
2012. okt. 28. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 fúróferkó ***** válasza:

Biztos olyan helyen laksz,ahol nincs és nem is volt üveggyár.A legbiztosabb megoldás ,de ez minden szakmára igaz,hogy elmész dolgozni egy ilyen üzembe,és ott elsajátítod a szakmát,ha elég tökös vagy hozzá.

Pl. most Nyirádon (Dunántúl)keresnek üvegfúvókat.

Nem tudom hogy képzelik sokan,hogy "felmegyek a netre" és hopp már meg is tanultam egy szakmát,sőt mester is vagyok benne?

2012. okt. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem gondoltam semmit magamról,de nemrég voltam a nemzetközi üvegmúzeumban és ott egy 5 éves vendég kislány is fújt egy üveggömböt.Tehát gondolom én is képes lennék erre vagy hasonlóra egy kis tanulás után.

Arra gondoltam hogy elmegyek egy üveggel foglalkozó mesterhez tanulni ahol napi 8-10 órával elsajátiithatok egy alap tudást.Pl Lukácsi Lászlónak van egy minihutája is.

2012. okt. 29. 21:01
 4/7 A kérdező kommentje:
Utánna néztem a Nyirágyi üvegfúvó munkának,de nem találtam semmit,de az Ajkai üveggyárban még mindig "kézzel" fújják az üveget.Köszöntem.
2012. okt. 29. 21:12
 5/7 anonim válasza:
Nem tudom, hogy hol kellene kezdened, de abban teljesen biztos vagyok, hogy a kórházi ágyhoz ragadva fogod végezni tüdőtágulattal. Az az kolumbiai Medellinben még az ezredfordulón is kiugróan magas volt az ilyen típusú tüdőelváltozások száma. Ez természetesen a helyi igen nagy kapacitással működő, de nem gépesített, tehát emberi erőt alkalmazó üzemeknek volt köszönhető. mindezek mellet arrafelé nem csak az erőlködéstől, hanem a kokótól is fostak a munkás kezek, pontosabban seggek.
2012. nov. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 fúróferkó ***** válasza:

"egy 5 éves vendég kislány is fújt egy üveggömböt"

Ez még nagyon kevés.Az üvegfúvó tudomány nem áll meg az üveggömbnél.nagyon érezni kell az üveg változását a hőmérséklet-idő viszonylatában,a különböző fogásokat.Mikor ,mit lehet csinálni az üveggel,mikor tartod,forgatod,fújsz egyet stb.

Ez a tudomány csak hosszú gyakorlattal sajátíthatók el megbízhatóan.Az ajkai üveggyárban valóban kézzel,tüdővel (is)készülnek gyártmányok,és nem 1 db üveggömb,hanem vázák,kelyhek műszakonként több száz db.Menj el egy üveggyárba látogatóba és meglátod!

2012. nov. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,mindenképp elmegyek.
2012. nov. 7. 19:31

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!