Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Egy régi, kb.60 cm mély...

Egy régi, kb.60 cm mély szekrényt ketté akarok vágni, hogy csak 30 cm mély legyen. Tehetem-e kisteljesítményű elektromos láncfűrésszel. Ha nem akkor mivel?

Figyelt kérdés
2008. máj. 22. 15:47
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

láncfűrésszel tüzifát tudsz belőle csinálni...


dekopírfűrész, de inkább kézi körfűrész vezetősinnel.

2008. máj. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
65%
attól függ, miből van. a fa simán bírja a láncfűrészt, de a pozdorját valóban széttépi. akkor viszont tényleg a kézi megoldás jöhet szóba, ha nem akarsz hentesmunkát. minnél kisebb a foga, annál kevesebb kárt okoz. javasolnám az un. rókafarok, vagy passzintó fűrészt
2008. máj. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Láncfűrésszel semmiképp! Annak túl durva a fogazata, és egyenesen tartani sem lehet! Minél kisebb, finomabb fogazata van a fűrésznek, annál kevesebbet roncsol.

Én ilyenkor végig vágom dekopír fűrésszel, kis ráhagyással (2-3 mm), aztán vezető mellett végig megyek rajta felsőmaróval, egyenes marófejjel. Így szép egyenes, és derékszögű felület keletkezik, még bútorlapon is.

2008. máj. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én a 19 - es forgácslapot is szoktam láncfűtésszel vágni, úgy, hogy alulra kerüljön a későbbi külső felület. Hátrány : az anyagban levő kődarabkák "eszik" a láncot ! Használok még 115 - ös flexbe szerelhető "körfűrészlapot" is 3 éve, ezt csak rövidebb vágásokhoz, ha nincs más megoldás. Ezt én biztonságosan használom, de nem ajánlhatom senkinek. Tanácsom : Vásárolj, vagy kérj kölcsön valakitől barkács kézi körfűrészt - lehetőleg vídiás lappal - mert az a legbiztosabb. Előtte minden szöget, csavart gondosan távolíts el a szekrényedből, mert azok kivégzik a szerszám élét. És vigyázz a kezedre !!!
2008. máj. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
a szekrény 1950-es évekből való,nincs benne szög se.A Kézi kőrfűrész árakat nézve az egész nem ér ennyit.Eddig is lomok tárolására használtuk,lehet hogy símán szét kellene verni,mert útban van?Valami házi,olcsó,gyors megoldás kellene.
2008. máj. 29. 19:29
 6/6 anonim ***** válasza:
Én a 4. válaszoló vagyok, az első sorban a lényeg. Ha a minőség csak ennyire fontos, akkor mehet a láncfűrész. Csak a testi épségedre vigyázz !
2008. máj. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!