Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Vályogfalat lehet vágni...

Vályogfalat lehet vágni láncfűrésszel?

Figyelt kérdés
Két helységet szeretnék egybenyitni, ajtó már megvan és arra gondoltam, hogy a falnyílásnak nem esnék neki vésővel meg kalapáccsal, hanem megpróbálnám láncfűrésszel.Van kisméretű flexem ilyen gyémánt tárcsával, de az nem OK, mert nem éri át a falat, aztán azzal meg csak apránként tudnám megcsinálni úgy hogy vágok amilyen mélyre lehet, aztán levésem, megint vágok.... Ez az elektromos, olcsó kategóriás hobby láncfűrész, ház körüli munkákhoz használtam, idáig bevált. Van kopott láncom, gondoltam ezzel kellene megpróbálni a falat vágni.Szerintetek? Lehet hogy elsőre hülyeségnek hangzik, de ha abból indulok ki, hogy sok akácoszlopot feldaraboltam vele, akkor egy vályogfalba egy 210 X 75-ös nyílást kivágni nem lehet probléma
2009. aug. 31. 20:41
 1/6 anonim ***** válasza:
72%

A legnagyobb baj ott van, hogy egy falba "csak úgy" nem vághatsz ajtónyílást, mert a nyílás feletti téglák le fognak omlani, ha alulról nem tartja semmi...


Az ajtó- és ablaknyílások felett ÁTHIDALÓ GERENDÁT szoktak beépíteni, ez tartja a nyílás feletti téglákat.


Szakember úgy szokta csinálni az ajtónyílást a falba (ha az a fal nem teherhordó hanem csak válaszfal), hogy előbb óvatosan kiszedegeti a téglákat az áthidaló gerenda helyéről és előbb beteszi ezt a gerendát és csak UTÁNA áll neki kibontani az ajtónyílást...

Mielőtt kiszedegeted a téglákat a gerenda helyéről, kétoldalról fel kell támasztani a felette levő téglákat, le ne omoljon az egész...


Vigyázni kell, mert ha az adott fal egy teherhordó fal (mondjuk tartja a tetőt), akkor megint komoly baj történhet...


Jobb lenne bontás előtt egy kőművestől tanácsot kérned, mert komoly balesetet is okozhat, ha hozzáértés nélkül nekimész a falnak. :-[

2009. aug. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Simán viszi a láncfűrész, de a végére a vezetőt, és a láncot el lehet dobni, valamint iszonyatos port csinál!

Ha átlyukasztod, akkor két ember szögesdróttal is át tudja vágni. Azzal kevesebb a kosz.

2009. szept. 1. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Erre az áthidalós dologra nem is gondoltam...úgy teszem ahogy javasoltad. Ez csak egy sima válaszfal, megnéztem a verébdeszkát kifeszítettem egy kicsit és ez a fal a két gerenda között van .

Megpróbálom, lesz ami lesz:-) ha végeztem megígérem hogy leíro a tapasztalataimat, akár pozitív, akár negatív.

2009. szept. 1. 20:23
 4/6 anonim ***** válasza:
71%
Teherhordó falnál, illetve bármilyen ilyen jellegű átalakításnál nem kőművest hanem statikust kell megkérdezni.
2009. szept. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nos jelentem, hogy megtörtént a művelet! Röviden: minden rendben volt, pontosan lehetett vezetni a fűrészt, nem volt olyan a fal széle, mint ha kiharapdálták volna.

Hátrányok: iszonyatos porral járt, hiába volt minden lefóliázva,valahogy alatta-felette csak átszállt a por. A láncot szerintem már megéleztetni sem érdemes,a vége felé már igen lassan vitte(de nyomtam azért neki, nehogy már az utolsó 50 centit ne vigye) Volt a vályog között néha valamilyen nem odavaló anyag, mert néha amikor mintha akadt volna a fűrész, szikrák is látszottak.

Jó hogy megfogadtam az áthidalós hozzászóló véleményét, nem is a lehulló darabok miatt, hanem mert mikor nekiálltam kivésni az áthidaló helyét, akkor vettem észre, hogy ott fut a villanyvezeték, amire nem igazán számítottam, azt hittem hogy feljebb lesz. Úgyhogy röviden ennyi, szerintem ezt hívják kókányolásnak:-)

2009. szept. 13. 20:58
 6/6 keknaspolya válasza:

Én is vályogfalú házban lakok. Én nekem is kellett új nyílásokat vágni.

Az áthidalók elhelyezése után a falat átfúrtam egy hosszú ütvefúró szárral, jó sűrűn egymás alatt 15 cm hosszan. Így keletkezett egy akkora hosszirányú rés, amin az YTONG vágó vídiás fogú kézi fűrész átfért. A fűrészelés innentől már gyorsan ment. Pormentesen, szépen pontosan lehetett haladni. A fűrész ára kb. 10000.- forint volt, és meg sem kottyant neki,

2014. nov. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!