Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Csöveket szeretnék összehegesz...

Csöveket szeretnék összehegeszteni, hogyan jelöljem fel az egyik csőre a másik illeszkedését úgy hogy nagyon pontos legyen marás elött?

Figyelt kérdés
A csöveket derékszögben szeretném összehegeszteni és a két cső ugyan akkora,és tényleg szép munkát akarok végezni szóval a pontosság fontos.

2012. nov. 12. 17:54
 1/5 anonim válasza:
Fémvágó gérvágót 45°-ra beállítod és vágsz, majd megint vágsz. Aztán már csak heggesztesz, de ott is elhúzódhat a derékszög a hő miatt ha nem vagy óvatos.
2012. nov. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ,csak az a baj hogy nem egyre gondolunk.

Én nem egy sarkot szeretnék összehegeszteni,amire én gondoltam az egy T alak lenne,magyarul csak az egyik csövet kéne kimarnom a másik idomára.

2012. nov. 13. 23:47
 3/5 anonim ***** válasza:

A lényeg hogy kell egy lyukfúró amivel belefúrsz merőlegesen a T felső-szárába.

Aztán az alsó szárat szilárdan rögzítve, oldalról lefúrod( inkább marásnak nevezném) így egy olyan profilt kapsz itt ami illeszkedni fog a felső szárhoz.

Hogy szép legyen a munka marógép,és awi hegesztőgép kell.

Itt egy videó a maróról:


http://www.youtube.com/watch?v=Ht58GUyVEIA&feature=related

2012. nov. 14. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az első mondatom az előbbi kommentemben:

Ez csak akkor kell nyilván ha víz/gáz vezetékről van szó.

2012. nov. 14. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!

Sajnos,majd szerintem úgy fogom megoldani ,mert maróm nincs hogy viszek különböző méretű csöveket esztergáshoz aki kimarja nekem ,majd azokra vékonylemezt tekerek és körbejelölöm és kivágom és azokat majd tudom sablonként használni.Csak nem értem miért kell 1hét hogy ez is eszembe jusson :) Nagyon köszönöm a segítséget!

Minden jót!

2012. nov. 17. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!