Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Akkus csavarbehajtóból milyet...

Akkus csavarbehajtóból milyet vegyek? Javaslatokat várok, árral, ha lehet!

Figyelt kérdés
Minimális, otthoni használatra, havonta 10-20 csavar behajtására. Fúrógépem van, tehát nem kell hogy ilyen funkcióval is rendelkezzen. Nem szeretnék rá sokat áldozni, ezért nem a vezető márkákban gondolkodom, viszont nem tudom, hogy ha egy kevésbé ismert, esetleg noname eszközt veszek, ahhoz tudok venni később (ha szükséges) akkumulátort?? Nő vagyok, tehát nem árt, ha kisméretű, könnyen kezelhető darabot ajánlotok, előre is köszönöm! :-)

2012. nov. 21. 13:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Nem is szabad rá sokat áldozni, ha csak alkalmanként használod. Erre a célra a legolcsóbb is megteszi.

Számíts arra, hogy -ritka használat esetén előbb- egy-két év alatt cserélni kell az akkukat, amit nem biztos, hogy kapni fogsz. Ráadásul van, hogy többe kerül mint egy új gép!(ez saját tapasztalat)

A profi/márkás gépeknél más a helyzet, de az áruk magánembernek egy kicsit húzós, főleg ha ritkán használja.

2012. nov. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:

Nekem otthon valami tesco gazdaságos van, pont azért, mert kb. kéthavonta veszem elő. 2 éves, az akksija már újkorában is tré volt, de annyira nem, hogy ne tudjak vele 20 csvart behajtani. Javaslom az einhell-t, ár-érték rányban jók a cuccaik.

[link]

2012. nov. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Én meg azt mondom, hogy ha teheted, vegyél nomrálisat, mert gagyival még azt a havi 10-20 csavart is kínkeservvel, szentségelések árán fogod behajtani.

Én egy Bosch márkájút vettem, abból is egy erősebb, de még nem profi márkát, azt hiszem, hogy 20000 körül volt, de álom vele dolgozni! Megnéztem, egészen pontosan ilyenem van:

[link]


Meg fogod bánni, ha gagyit veszel, ezt 100% garantálom.

2012. nov. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem általában nem volt szükségem arra, hogy akkus legyen a masina. Olyan csavarbehajtó kellett, amit ha bármikor előveszek, azonnal tudom használni, és egyszerre annyi csavart tekerek be vele, amennyit kell, nem annyit, amennyit az akku bír. Szóval én vettem egy Skil vezetékes csavarbehajtót. Én mondjuk havonta picit több csavart hajtok be :D De van a a tesco-s strausnak is ilyen gépe. Én akkusból vettem ilyet, mert nagyon ritkán kell, de akkor tényleg. Drága akkus csavarozó annak éri meg, aki gyakran használja olyan helyen, ahol nincs áram.
2012. nov. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Most olvasom, hogy nő vagy, az enyém a nejem is kitűnően kezeli, mert nagyon könnyű darab, nem egy nagy batár, mégis erős. Olyan erősen csavar a legerősebb fokozatom (racsnis), hogy csavarhúzóval már nem lehet hajtani rajta, akárhogy erőlködök.
2012. nov. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

T. Almeida


Ez még tescos-ra is igaz (tapasztalat) :)


Még annyit hozzátennék a témához, hogy ha fontos, hogy akkus legyen, akkor már megérné Neked egy lítium akkus gép. Így nem lesz gond, hogy ritkán használod.

2012. nov. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Azt írod hogy van fúrógéped. Amennyiben ezen a gépen a nyomógomb fordulatszabályozóval el van látva, akkor felesleges bármilyen akkus dolgot venned.

Egy ilyenre kell csk beruháznod, amit befogsz a elektromos fúrógép tokmányába, és ennél tökéletesebb csavarbehajtó nem igen van. [link]

( Megjegyzem, ha csak nem a ház tetején , egy lábon egyensúlyozva akarod használni. :) :). A vezeték miatt.)

2012. nov. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Bocs, lemaradt: Bitfej a neve.
2012. nov. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Egy nagyon fontos dolog nincs a fúrón, hiába a fordulatszám szabályzó. Ez pedig a nyomatékhatároló. Lehet vele csavarozni, de nem az igazi. Vagy akkus, vagy vezetékes csavarozó kell, hogy normálisan lehessen dolgozni.
2012. nov. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Több ezer csavart behajtottam már, mindenféle géppel, de még sosem éreztem szükségét a nyomatékhatárolónak. Sőt , tulajdonképp számomra felesleges is. A bitfej egyszer sem "ugrik meg" a csavar fején. Kis gyakorlással, és érzéssel simán megoldható.

(nem vitázni szeretnék, csak leírtam , hogy ilyen is van)

2012. nov. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!