Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Egy benzines fűnyírót maximum...

Benyovszky Oszkár kérdése:

Egy benzines fűnyírót maximum mekkora szögben szabad megdönteni, hogy ne érje károsodás?

Figyelt kérdés
2012. dec. 7. 14:23
 1/5 Zsolt75 ***** válasza:
Ez gondolom típusfüggő is de egy 25 fok szerintem még elmegy.
2012. dec. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 gomzoli ***** válasza:
Ha arról van szó, hogy alá akarsz férni (pl. olajcsere, kés leszedése, stb.), akkor jobb, ha "alábakolsz", egy állványra emelitek, ahol egyenesen állhat. Ha csak tisztogatás miatt akarod, akkor hátra, magad felé billentheted, ahogy írták, kb. 25-30 fokos szögben. Oldalra ne, mert a benne lévő motorolaj (4 ütemű, gondolom) olyan helyekre is átfolyhat, ahova nem lenne szerencsés.
2012. dec. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

olajcserénél alábakolom de mi a helyzet működés közben valo előre-hátránál amikor árokban kell nyírni.

Négyüteműeknél hova folyik be oldalt döntve?

Nemrég vettem meg és úgy vélem nincs benne olaj, a pálca pereme kissé olajos lett, de a szintmérőig száraz(az olajos perem sokkal fenntebb van a maxnál. Ez most hogy van?

Briggs 625-ös.

2012. dec. 10. 14:47
 4/5 A kérdező kommentje:

Még valami, a légszűrőt kell olajozni?

Valamint mi a helyzet az üzemanyagszűrővel?

2012. dec. 10. 14:54
 5/5 anonim válasza:

Működés közben is max 25°-ot bírnak a 4T motorok, azt sem tartósan. Az üa. pl. a karburátorba is visszafolyhat. Ennél meredekebb helyre válassz kaszát, vagy 2T motoros fűnyírót. A 625-ösnek papír légszűrője van, az ne olajozd be. A perem nem tudom, miért lehetett olajos, eladáskor nem szokott benne lenni, tölts bele SAE30 Briggs-et. [link]

Az olajszűrővel kapcsolatban mi a kérdésed?

2013. jún. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!