Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Lehet e tenni cserépkályha...

Lehet e tenni cserépkályha mellé szobaventilátort, hogy lefújja róla a meleget. Nem lesz e gond, vagy esetleg cserépkályha meghibásodáshoz nem vezet e?

Figyelt kérdés

2012. dec. 8. 13:53
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Semmi baja nem lesz a cserépkályhának.De sok értelme nincs annak amit csinálni akarsz.Ha jobban bele gondolsz,nyáron is azért használunk ventilátort hogy ne legyen annyira melegünk.Hasonló hatást fogsz elérni.
2012. dec. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves első, ezt ugye nem gondoltad komolyan? A ventilátor csak keringeti a levegőt, nem fogja hűteni.


Tehetsz elé ventilátort, károsodni nem fog. De ha jól van megrakva, akkor abban a szobában, amelyikben van, folyamatosan adja le a meleget, és nem kell ventilátor, kellemes meleg lesz. Ha másik szobába is át akarod juttatni, vagy túl nagy a szoba, és a kályha melege nem ér el, akkor szintén javít a helyzeten.

2012. dec. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kedves második! Egy szóval nem írtam olyat hogy lehűti a levegőt.Arra céloztam csak hogy melegebb nem lesz tőle.Én legalábbis nem láttam még ilyen hülyeséget egy háztartásban se,hogy kályha+ventilátor kombináció.
2012. dec. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Akkor elnézést kérek, sajnos találkozni lehet nap mint nap zsenikkel. Még egyszer elnézést!


Akkor segíthet, ha nem jól van méretezve a cserépkályha az adott szobában. Vagy ha más helyiségbe szretnénk "kisöpörni a meleget". Ugyanis a kályha alapvetően nem a levegőt melegíti, hanem a környezetet a sugárzó hővel, majd utána a levegőt.

2012. dec. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kérdező. Lehet, de jobban jársz ha a ventilátort a plafon felé irányítod így keringeted a fent megrekedt meleg levegőt.
2012. dec. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

...és ha mást nem is csinál,

de legalább lefújja a port a kályha meg a szekrény tetejéről!

2012. dec. 9. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Zsolt75 ***** válasza:
Mivel a meleg levegő felfelé ígyekszik a hideg meg lefele minden fűtési rendszernél van egy természetes levegő cirkuláció. Szerintem a ventillátoros keringetés max egy picit felgyorsítaná a folyamatot de.... minek?
2012. dec. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!