Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Közel 15 éves műanyag nyílászá...

Közel 15 éves műanyag nyílászárót érdemes-e házilag javítgatni? (bővebben)

Figyelt kérdés
Süvít a hideg a lakásba, mert szinte minden illesztés rossz, több helyen a zsanér is hiányzik. Van, hogy két ablak műanyag keretének találkozásánál még át is látok. Hogy fogjak hozzá a házi javítgatásnak?

2012. dec. 9. 13:17
 1/6 titak ***** válasza:

Röviden a válaszom: NEM

Bővebben, ha nagyon sürgős/legvégsőbb esetben !!!, ideiglenes megoldásokkal (szilikonos-,akrilos-, abnormális réseknél purhabos tömítéssel) le lehet szigetelni.

2012. dec. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Zsolt75 ***** válasza:
Hasonló gondokkal küzdök énis. A jövőhéten rendelek hozzájuk új tömítéskészleteket... Ha csak az a baj az orvosolható, ha egyéb gond is van az már nehezebb dolog.
2012. dec. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Zsolt75 ***** válasza:
Ma jött meg a tömítés garnitúra. 1db ablakon kicseréltem próbából, nekem bevált !
2012. dec. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A tömitő hab nem oldja a műanyagot? Inkább egy barkácsoló ismerősnek kellene szólni akinek van sütnivalója és némi szerszáma is .
2012. dec. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Zsolt75 ***** válasza:
A tömítő hab nem oldja a műanyagot, ugyanis azzal rakják be az ablakokat :-)
2012. dec. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Én a következőként járnék el:


- ha csak a tömítésekkel van gond (a nyíló felületek tömítésére gondolok), akkor tömítéscsere. Ez megfizethető és megéri


- ha a vasalattal is gond van, akkor az drága lehet, csak addig javíttatnám, amíg nem általános a vasalat probléma több helyen, csak egyedi jellegű, azaz egy-két helyen fordul elő


- A két ablak közötti rés szigetelhető, azt bármelyik szakember megcsinálja.

2012. dec. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!