Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ennek az anyagnak mi a neve...

Ennek az anyagnak mi a neve hivatalosan? És mire szokás használni? Képek lejjebb.

Figyelt kérdés

Van nagyon sok ilyen anyagom. Olyan mint a bútorlap, de homogénebb, tömörebb anyagból van. Jó nehéz is. Mindkét oldala fényes fehér felületű, az élei is fehérek. Elvágva olyan mint a képen. (Kicsit koszos az a darab, amit fotóztam, de csak ilyen volt kéznél, amin meg tudom mutatni a vágási felületet.) 60x120cm-es táblákban van. Van legalább 100 ilyen táblám.

Ezeket a lapokat úgy örököltem és nem nagyon tudom mire használni. Gondoltam, hogy meghirdetem valami jelképes összegért, mert sajnálnám kiszórni a lomtalanításkor, ha más még tud vele mit kezdeni.

Csak az a gond, hogy nem tudom minek nevezzem, nem értek hozzá, nem vagyok asztalos. Ha bútorlapként hirdetném, mindenkinek egyből az a szokásos pozdorjalap ugrana be.

Azt sem tudom igazán, hogy ez mire való. Esetleg tetőtér beépítésnél OSB lap helyett lehetne talán használni.

Tud valaki segíteni?


Így néz ki:

[link]

[link]


2009. aug. 21. 20:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Sztem valamilyen MDF bútorlap féle(Medium Density Fibre). Lehet hogy külföldön gyártották,és ez itthon nem elterjedt/ismeretlen ez a fajta gyártási technológia. De végső soron ez ..bútorlap.. ez,hisz fa-darálékból van az alapanyaga,az hogy már milyen keverékkel kutyultál ki hogy ilyen legyen,az már tökmind1.
2009. aug. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Medijapan lap, ultraplaszt bevontú farostlap, ha jól láttam, konyhabútorok oldallapjait készitették régebben ilyen anyagból. Nem adtál meg vastagságot, de azt hiszem, hogy az.
2009. aug. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen olyasmi, mint az MDF. A nedvességet is elég jól bírja. Az egyik ilyen lapból barkácsoltam össze egy akvárium-tetőt és elég jól bírja a párás környezetet.

Elég vékony anyagról van szó. Most már nem megyek ki lemérni, de 6 vagy inkább 8mm lehet a vastagsága.

2009. aug. 21. 22:18
 4/5 anonim ***** válasza:
ez sima tömör fa lap...(-nak néz így ki) ebből is készítenek bútorokat, polcokat...sokkal hosszabb élettartamú mint egy pozdorja
2009. aug. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem, biztos, hogy nem falap. Már vágtam, dolgoztam vele. Inkább tényleg valami MDF-szerűség.
2009. aug. 22. 09:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!