Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Papírbrikettátló mennyire...

Papírbrikettátló mennyire préseli össze a papírt?

Figyelt kérdés

Papírbrikettárólát akarok csinálni.

Csak azt nem tudom még hogy mennyire lehet préselés közben összenyomni a papírt?

Felére összemegy? Vagy jobban???



2012. dec. 14. 12:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a legjobb az "Index-fórum...brikettálás"-ott sok hasznos van.
2012. dec. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hááát..

Ahhoz igazából kell 3 fázis/10A, egy 4kW-os motor, hidraulika szivattyú alhangon.

A többi egy rohadt masszív szerkezet/állvány ha komolyan gondolod.

Lehet kézierővel, hidraulikus autóemelővel próbálkozni, de hamarabb elég amit csinálsz, mielőtt elkészül a következő.

2012. dec. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Zsolt75 ***** válasza:

Én olvasgattam erről a dologról régebben , mert akartam venni ilyen gépet. Aztán a sok infó ismeretében kiszámoltam, hogy nem érdemes foglalkozni vele. Kis tételben egyáltalán nem.


Egy aukciós oldalon láttam készen egy hidraulikus kézi szerkezetet, nézz utána ott ha ennyire komoly a szándék, de sok pénzt szerintem ne ölj a dologba.

2012. dec. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

dehogy kell 3 fázis és stb...


Ismerősnek van egy kb 100 éves prése, kovács volt és ott használta... volt egy álló fém keret, a felső összekötőtől jött lefelé egy kb 10 centi átmérőjű menetes szár, aminek a felső végén volt egy kb 3 méter hosszú vasrúd, aminek a két végén 1-1 10 kg-os súly... na ezt az ember szépen megpörgette, és olyan erővel ment lefelé az a menetes szár, hogy az csak na... ilyen gépezettel egészen könnyen megoldható a papír brikettálása, az már más kérdés, hogy nagyon nem érné meg, csak akkor ha van egy ilyen présed a sufniban, mert akkor csak a préselő részét kell átalakítanod...

2012. dec. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Zsolt75 ***** válasza:
Ne feledkezzünk meg arról sem,hogy a legfőbb ammi kell ALAPANYAG és rengeteg idő, hogy gyártsad a brikettet. :-)
2012. dec. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hy!

Ha kevered fűrészporral úgy is simán összenyomod felére legalább,ha akarsz ilyet csinálni akkor egy 2t emelővel egybekötbe tökéletes prést csinálhatsz.

2012. dec. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én 20t olajemelővel akarom megcsinálni....
2012. dec. 29. 18:01
 8/8 anonim ***** válasza:

Jó ötlet!

Csináljunk konditermet spec. edzéstervvel...

2012. dec. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!