Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Vegyes falazatú (kism. Tégla-v...

Vegyes falazatú (kism. Tégla-vályog) régi -70 éves-házunkat szeretnénk kívülről szigetelni és vakolni. Jó ötlet lenne esetleg ha kívülről EMOTherm höszigetelö farostlemezekkel (vakolathordó táblák) szigetelnék egyaránt a vályog és téglafalaknál is?

Figyelt kérdés

2012. dec. 21. 16:25
1 2
 1/17 Karesz6969 válasza:

Én lépésálló nikecellel csinálnám rá üvegháló, 1-2 réteg ragasztó majd kellősítő és jöhet rá a külső vakolat - a sajátomra terranovát dörzsöltem fel - és azóta szinte egy gyertyával befűtök.


Viccen kívül nagyon jól tartja a meleget pedig csak 5cm-es táblákkal dolgoztam és hóhíd sincs.

2012. dec. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
mind a vályog mind a kism tégla elég rossz hőszigetelő és figyelembe véve 10cm nikecell mindenképpen kellene, valami hasonló értékű hőszigetelésben gondolkozzál. ez a vastagság alá nem kellene adni. sztem jó a célra amit kiválasztottál, bár gyengébb.
2012. dec. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Karesz6969 válasza:
Igen a 10 cm szerintem is inkább, mert én új házat építettem ezt elfelejtettem hozzátenni az előbb ami eleve B3 -
2012. dec. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Karesz6969 válasza:
Mármint B30-as téglából épült, vakolva lett és arra mentek rá az általam leírt rétegek.
2012. dec. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
84%
Hú b@szki de sok itt a szakértő.Először is a vályog nem a legrosszabb hőszigetelő.A másik alapvető dolog hogy vályogot ha nem muszály nem szabad szigetelni mert szellőznie kell. Polisztirollal semmikép de vannak már légátersztő szigetelések is hogy a vályog tudjon szellőzni. De kérdezz meg egy rendes kőművest is és olvasgass a neten.
2012. dec. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
kedves 5-ös akkor keress rá a hővezetési tényezőkre és koppanni fogsz. vályog:0,6-0,7; porotherm 30:0,17;
2012. dec. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
polisztirolból azt hiszem van lyukacsos fajta amit ilyesmi falakra terveztek, hogy jobban szellőzzön.de sz is szellőzhet amit választottál mert elég természetes anyag. ezenkívül lehet még szalmabálával, de azt kívül vályoggal kell borítani a szellőzés miatt, viszont olcsó és jó.
2012. dec. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
szigetelés lényege sok ház akkor fulladbe mikor a szaki emberek probálnak anyagot csalni és teljesen falra nyomják kevés ragasztoval :) A CSALOK ! hőszigetelés els szabálya 0,5mm ter fal és szig anyag közt minimum aztán ez ha roszabodik a felulet példa egyenetlen maximális távolság nem haladhatja meg a 2 cm -et . ezt meg halado felulet esetén allá kell szigetelni példa 1 cm -es vagy 0,5 mm lapokkal. ez teszi a falnak lehetővé a meleg meg rekedését és fal szelözését.
2012. dec. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Kedves 6-os! Ne csúsztassunk már :-) 30 porotherm szigetelés nélkül 0,5 körüli U értéket tud. 0,17-et egy 38-as porotherm+12cm szigeteléssel tudunk elérni.
2012. dec. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Na AKKOR A 60CM-ES VÁJOGNAK MENNYI?
2012. dec. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!