Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szeretnék építeni egy "autót",...

Szeretnék építeni egy "autót", milyen meghajtást válasszak? (lent)

Figyelt kérdés
Kicsit hülyén fog kinézni de olvasd el!Egy autóféleséget szeretnék építeni.A váz egy 200l-es fém hordó lenne rá 4 bicikli kerékkel (erősek).Az érdekelne, hogy milyen meghajtást válasszak hozzá?Arra gondoltam, hogy egy gőzgép hajtana egy generátort ami töltene egy aksit ami ellátna egy elektromotort vagy egyszerűbb ha közvetlenül a gőzgép hajtja?Mostanában egész nap a gép előtt ülök ezért akarok valami elfoglatságot találni és így építeném meg.Gőzgépet már építettem és az elektronikával is eléggé otthon vagyok úgyhogy az építéssel nem lenne gond.Csak az érdekel ,hogy melyik meghajtást válasszam?Melyik gyorsabb?MElyik a költséghatékonyabb?Csak egy otthoni jármű lenne amire büszke lehetnék, hogy én építettem.Biztos, hogy megépítem úgyhogy légszi ne írjatok olyan kommenteket, hogy "inkább ne építsd meg" meg stb.

2012. dec. 25. 22:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Benzin motor, pl gokart motor.

Robogó blokk is jó mert automata.

2012. dec. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2012. dec. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De a kérdés az, hogy a kettő közül melyik?
2012. dec. 25. 23:39
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ismerve a 200 l-es hordó méretét, rögtön az jut eszembe, hogy hová ülne a "pilóta" ? Gőzgép, generátor, akksi, meg még egy elektro motor. Már ezek is szűkösen férnének el.

És akkor nem beszéltem a kormányműről, futómű, kezelő eszközök. Sőt, továbbmegyek. A gőzgéphez kell egy víztartály. A gőz előállításához hőre van szükség. Stb, Stb. Ezek mind helyet foglalnak.

Szóval, ha a meghajtás, esetleg működne is, (amit kétlek), akkor sem látom, így ebben a formában ahogy leírtad, életképesnek a dolgot.


Ez egy vélemény volt.

2012. dec. 26. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Stirling motor stabil üzemben, generátorral, akkuval, villanymotorral. Jól dokumentáld, diplomatervnek is elmehet.
2012. dec. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szerintem benzinmotor meghajt egy generátort, az tölt egy akksit, az pedig hajtja az elektro motorokat.


Ez azért jó, mert tudod benzinnel is meg árammal is "tankolni"

2015. aug. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!