Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Melyikkel érdemesebb megprobál...

Melyikkel érdemesebb megprobálkoznia egy kezdőnek? Festés vagy tapétázás? Melyik a könyebb ill nehezebb egy 10-es skálán? ( a 10 a legnehezebb) a fal nemvalami jó minöségű eléggé hullik a vakolat?

Figyelt kérdés
2012. dec. 29. 17:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Akkor előbb a falat kéne újravakolni, ezzel is tapasztalatot szerzel, lesimítod és száradás után lehet festeni, majd utána akár tapétázást is gyakorolni rajta.
2012. dec. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ahogy az első írta...ha lefested ugyan úgy potyogni fog a vakolat,ha letapétázod szintén nem lesz jó szóval ilyen esetbe teljesen felesleges a festékre vagy a tapétára pénzt kiadni.
2012. dec. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyébként ha nem illesztős a tapéta, akkor tapétázni sokkal könnyebb. Ott nem kell annyira simára kiglettelni a falat. Ha festesz, akkor érdemes tökéletesen simára glettelni. Én szerintem csúnya, amikor kis apró rücskök vannak a falon. Azt már eltakarja a tapéta, de festésnél alapfeltétel a tükörglett. Viszont ha egyszínű falat akarsz, akkor sokkal szebb a glettelve és festve.
2012. dec. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem keresd meg a rávalót azzal a munkával amihez értesz. Nem b@szod el a pénzt,nem keseregsz azon ha nem sikerül jól.
2012. dec. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 bölény25 válasza:
Nos ha sok a kis felület,cső mögötti rész,akkor nehezebb a tapétázás a sok szabás meg illesztgetés miatt,de először is hozz létre egy stabil felület ami nem pottyog,pereg hanem megáll rajta ami kell,és ha festesz és nem elég sima a glettelés fogj csiszolopapirt és addig csiszold amig sima nem lesz.A festést könnyebb javitani.
2012. dec. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Zsolt75 ***** válasza:

Szerintem festeni egyszerűbb egy kezdőnek is mint tapétázni de mindenképpen a megfelelő felület előkészítéssel kell kezdened.


Nem egyértelmű a kérdésedből, hogy a vakolat vagy az előző festés hullik?

Ha csak az előző festékréteg , akkor kapard át egy spaklival a laza rétegeket és javítsd ki glettel.

Ha a vakolat akkor bizony le kell verni a laza vakolatot, újra javítani, glettelni és csak utána lehet festeni vagy tapétázni.

2012. dec. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!