Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » SOS! Most költöztem új lakása,...

SOS! Most költöztem új lakása, és a konyhában van egy konvektor, és gondolom ezért, van egy szellőző nyílás a falon fent, ilyen kis rések, és azon meg jön be a hideg. Mivel szigeteljem le? Valami gazdaságos megolfást írjatok lécci (ha van ilyen :-/ )

Figyelt kérdés
Ha be lenne kapcsolva a konvektor, nem lenne baj, de nincs, és így csak jön be a hideg. Kívülről nem tudom leszigetelni, mert az elsőn lakom és a sarkon is van, tehát nem lehet, ezért belülről kellene leszigetelnem, de nem tudom mi lenne a legjobb megoldás. Hungarocell?

2012. dec. 30. 16:24
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Saját biztonságod érdekében ne tömítsd el. Idővel elfelejted, vagy más aki nem is tud róla, begyújtja a konvektort és utána ebből lesz este a híradó.
2012. dec. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Nem veletlenul eloiras a szellozo res a konyhakban, ezt soha ne akard szigetelni, hagyd szabadon!
2012. dec. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
ó értem. akkor nem szigetelem le. majd elgyújtja valaki a konvektort a konyhában, csak azért nem akartam bekapcsolni, hoyg spóroljak, de már úgyis többet tartózkodom a konyhában mostanában, és nem baj, ha be lesz kapcsolva. köszcsi!!!
2012. dec. 30. 17:08
 4/8 kovpet ***** válasza:
100%
Szerintem nem a konvektor miatt van, hanem a gáztűzhely miatt. Ha parapetes gázkonvektor, akkor az belülről zárt, nem kell hozzá szellőző.
2012. dec. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
úh, azt nem tudom hogy parapetes konvektor-e. de most be lesz gyújtva, úgyhogy maradhat a szellőző talán.
2012. dec. 30. 21:41
 6/8 Mandulisz ***** válasza:

Az nagyon régi lehet. A korszerű szellőzőnyílás nem csak egy lyuk.

A mai szellőzőnyílásokban van egy szűrő, olyan mint a habszivacs, amelyik csak annyi levegőt enged be amennyit a gázkészülék elhasznál.


Nehogy betömd szivaccsal!!!

Tudom a mai világban mindenki a neten keresi a megoldást, de érdemes, egy gázos szakembert hívni a ki rögtön megmondja, hogy milyen szellőzésre van szükség.


Gazdaságos időnként (évente?) átvizsgáltatni a gázkészülékeket, és az egészségnek is jót tesz.

Azt írod "Most költöztem új lakása" akkor viszont kötelező, szép dolog bízni az előző tulajban, de sok helyen történtek a tervtől eltérő átalakítások. Ezért, nehogy a Gázműveket hívd ellenőrizni, mert szabálytalanság esetén rögtön elzárják a gázt.


Reméljük az idén már nem lesz több halálos mérgezés.

2012. dec. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Vajda Blandina ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz. Meg kell nézetni egy szakemberrel, hogy szükséges-e egy szellőző. Továbbá javaslok egy CO-mérő készüléket, de ezt mindenkinek. Ha a szakember szerint nincs szükség a nyílásra, akkor meg lehet tervezni a belső oldali szigetelést - de ahhoz is meg kell kérdezni egy szigeteléssel foglalkozó szakembert.
2013. jan. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! végülis hagyom a szellőzőt, mert úgy döntöttem bekapcsolom abban a helyiségben a konvektort. nincs főbérlő, én vagyok a tulaj. csak nem itt laktam. de át is fogom vizsgáltatni. meg Co mérőt is beszerzek. most csak az őrlángja ég.
2013. jan. 1. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!