Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Cseréltessem, vagy felújítsam...

Cseréltessem, vagy felújítsam ablakaim?

Figyelt kérdés

Régi műanyag ablakok, még nem is thermo-k, csak dupla üveg van bennük. Mindegyiknek van valamilyen baja (nem zár, leszállt) és mindenhol befúj a szél.

Mit tegyek? Érdemes még ezeket felújítani? Fel lehet, vagy a gázszámlán többet segít hosszú távon a csere?


Köszönöm.



2013. jan. 5. 15:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Inkább a csere. A fűtésen majd észre lehet venni.
2013. jan. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Zsolt75 ***** válasza:

Valószínű, hogy ezeket érdemesebb már cseréltetni, mint javítgatni. Egy korszerű ablak sokat segíthet a házad szigetelésében is és ez majd a fűtés költségeken is meglátszik. A régiek meg max legjobb esetbe is olyanok lesznek amilyenek voltak, a szigetelési tulajdonságaik messze elmaradnak a mostani korszerű nyílászárókétól.

Amennyiben az anyagiak megengedik szerintem érdemesebb cseréltetni.

2013. jan. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Hegedűs István ***** válasza:

Üdv.!


Vegyünk példaként egy 150x150-es nyíló/bukó ablakot.


Felújítás:


- üvegcsere: 2 rétegű argongázos üveg ára 17.000 Ft/m2

esetünkben 2 m2 üvegfelület 34.000 Ft

a csere munkadíja 2.000 Ft


- 2 soros tömítőgumik cseréje: 800 Ft/fm összesen 8.5 fm

az 6.800 Ft


- vasalatok cseréje pl Roto Nt-re 13.000 Ft/db


Összesen : 55.800 Ft egy ekkora ablak teljes felújítása.


Ablakcsere:


- 150x150 nyíló/bukó ablak 29.900 Ft

- bontás beépítés 13.000 Ft

- takarólécezés 4.500 Ft

párkányokat nem számolok mert valószínű, hogy nem nagy a beépítési mélység különbsége 1-2 mm, így megfelel a régi párkány is.


Összesen: 47.400 Ft


Elgondolkodtató.

2013. jan. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Üdv!

Én most cseréltettem ki az ablakaimat sokat keresgettem és sok céget meghalgattam de számomra a ZO-LA kft volt a legszimpatikusabb mert olyan dolgokra is felhívták a figyelmem amire nem is gondoltam.

nem a legolcsobbak voltak de nem is a legdrágábbak nagyon korrekt munkát végeztek ajánlottam másoknak is és nagyon megvoltak elégedve a végeredménnyel!

2013. júl. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Inkább cseréld, mert nálunk is sokat jelentett megtakarításban. Kornyik Kálmánék csinálták Szolnokról. Budapesten lakom, de szolnoki voltam és a régi házban is velük csináltattam az ablakokat. Szolnokon székelnek a Thököly 35. szám alatt. 56/340-894; 30/509-04-32
2013. júl. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!