Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A laminált parketta anyaga...

Fúróferkó kérdése:

A laminált parketta anyaga hogyan viselkedik, miből készül?

Figyelt kérdés

Azt szeretném tudni ,hogy a laminált parketta anyag miből van, hogyan viselkedik ha vizes lesz esetleg fagyos idő éri!Megduzzad mint pl.a pozdorja?Van valakinek tapasztalata ,vagy ismeri az anyagát?

Maradék laminált parketta csíkot szeretnék felhasználni garázsajtó belső széléhez szegni.


2013. jan. 8. 12:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Az a helyzet hogy 2 fele minosegu laminat parketta van. Az egyik lakossagi celra, sima szobai hasznalatra es van egy ugynevezett HDF lapbol keszult ami tomorebb es a kopasallosaga is jobb, ez a kozuleti, vagy irodai parketta, ezt szoktak konyhaba is tenni. A vizallosaga nem attol van hogy tomorebb az anyaga, hanem amikor lerakod akkor minden panel illeszteset korbehuzod a ragasztoval, igy ez megakadalyozza hogy a viz a parketta feluleterol beszivarogjon.

Volt sajat parketta uzletunk, majd a Diegoban is sokat dolgoztam bar ennek mar jopar eve, azota persze lehetnek mas parketta rendszerek is (osszepattinthatos mar akkor is volt) de ha bemesz egy Diegoba ott is elmondjak mi a szitu es van vizzaro ragasztojuk is.

2013. jan. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez azon is múlik hogy a garázs milyen épületben van. Lehet szilárd falazat ,komoly tetővel eresszel. Ott biztos nagyon sokáig birná.De ha fészer ,szín szerű ,esik az eső rá,veri fel a vízet , ott lehet hogy csak 1-2 év. Van a családban ajtó kívülről farost lemezből,nem igazán éri az eső ,már vagy 20-éves, szerintem ez is van olyan minőségű. /mit vesztesz ha megcsinálod/.
2013. jan. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat.

A garázsomat akarom járólapozni.Az utolsó járólapsor nem biztos ,hogy párhuzamos lesz a meglévő küszöbvassal,ezért valamivel le kellene szegni,a 4 centi széles küszöbvasra kellene valamit ráragasztani.Az elfekvő,maradék laminált parkettacsíkra gondoltam .

A garázs az utcán van 40 centis előtetővel,esőcsatornával,de az ajtó előtt kívül hó,jég előfordulhat rövid ideig ,mert ha van eltakarítom.Tehát elvileg akár szárazon is maradhat laminált csík felülete.

Ezért kérdeztem tapasztaltak véleményét az anyagról.

Igaz ,ha leragasztom vele és egy idő után nem bírja "gyűrődést",majd csak kiagyalok valamit.

2013. jan. 8. 18:03
 4/8 waland ***** válasza:
A laminált parketta nem bírja a nedvességet, de 1-2 évet, ha letakarítod róla a havat, nem ver rá az eső, és nem folyik arra az olvadék szerintem kibír. A faggyal semmi baja nincs, az önmagában víz nélkül hidegen hagyja.
2013. jan. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm,akkor egyenlőre marad ez a tervem.
2013. jan. 8. 18:46
 6/8 anonim ***** válasza:
pozdorja és rá laminálva műanyag. ha nem is éri víz, de a levegő nedvességtartalma-esős idő stb-szét fogja venni.hasonló mint egy bútorlap. ha kocsival jársz rajta, az meg szerintem elég nagy teher.
2013. jan. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A vizet nem bírja, magába szívja, megduzzad tőle.

Direkt olyan ragasztó-tömítővel lett összerakva, ami védi víz ellen, és lehet, hogy egy kiboruló vázát kibír, de amikor a radiátor szelepe csepegni kezdett, és nem vettem észre azonnal, akkor az összes összetételnél megduzzadt az anyag, és úgy is maradt.

2013. jan. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az egyre gyakorlatiasabb válaszokat.
2013. jan. 9. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!