Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Központi fűtést akarok csináln...

Központi fűtést akarok csinálni házunkba90M2re. De csak vegyestüzelést! A kérdésem pedig:milyen kazánnal: vízrostélyos, ajtóba víz kell e? Csövezés: réz, Henco, stb, radiátor milyen legyen, Puffer kell e? Hőcserélő? 90 M2 Kb700-800ezer-ft volna rá!

Figyelt kérdés

2013. jan. 10. 18:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
a ház hővesztesége alapján egy épületgépész megtudja tervezni, többek közt milyen vízhőfokkal, radiátor és kazán teljesítménnyel, csőméretekkel, egyéb mindennel együtt.
2013. jan. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Vályogból készült, új nyílászárókkal, új tetővel.......
2013. jan. 10. 19:36
 3/11 Zsolt75 ***** válasza:
Én ajánlanám, hogy nézd meg pl az ATMOS faelgázosító kazánját. A legjobb hatásfokú kazántípus. Nem tudom, hogy neked mekkora teljesítményű kellene , de egy kis utánajárást megér. Nem a legolcsóbb , de megtérül hamar.
2013. jan. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem is vályog házam van(habár új építésű). Nekem ferroli gfn 8 kazánom van és vettem hozzá 1 sunP7 pellet égőfejet is. Vagy pellettel tüzelek vagy fával-szénnel. A padlófűtés csöve oxigén mentes műanyagcső,a radiátoroké henco. Van egy 120 literes boylerből készült "puffer" nem igazán az de majdnem.
2013. jan. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

nekünk 150nm 1000l szigetelt puffer+szigetelt öntöttvas 32kw-os kazán+2 keringető+tágulási+d-ég radiátorok+rézcső+minden egyéb...miután én vettem meg a netről a cuccokat és nem a közeli boltokból így "csak" 1,6 millióba volt benne.

A faelgázosító állítólag tényleg jó.....csak túl drága

2013. jan. 11. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Zsolt75 ***** válasza:

A faelgázosító fogalmazzunk úgy , hogy kicsit drágább... de visszahozza azt a plusz költséget amibe először kerül. Ne feledjük, kazánt 1x kell venni, tüzelőanyagot meg folyamatosan. Ha igaz az, hogy 30-40% -al kevesebb tüzelő kell hozzá, akkor egy sima kazánhoz képest 1-2 szezon alatt megjön a különbözet és egy ilyen kazán élettartama minimum 15 év, de lehet, hogy több.


Mindenesetre érdemes kiszámolni szerintem ezzel is a rendszer árát, aztán majd kiderül, hogy mi fér a keretekbe és mi a gazdaságosabb, de javaslom , hogy hosszútávra is számoljatok, mert lehet az olcsóbb lesz a drágább a végén.

2013. jan. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
700 800 e ft a költségvetésem, több nem lehet... gondoltam a F.elgázosítóra is ... de abban nem tüzelhetsz el minden dudvát, döglött macskát ..... pedig egy kertes háznál akad.. főleg egy kisvárosban :D
2013. jan. 11. 22:28
 8/11 Zsolt75 ***** válasza:
Igaz , abban szemetet nem lehet eltüzelni, viszont a szemétnek fűtőértéke sincs így nem is érdemes azt kazánba tüzelgetni. Azt az udvaron szoktam... :-)
2013. jan. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekünk nem egy hűűűű kazánunk van,de sajnálom a szemét égetésével károsítani arról nem is beszélve,hogy a szomszéd nem sajnál a festett fa ablakkerettől kezdve minden szemetet belerakni és miattuk fuldoklik a környék....arról nem is beszélve,hogy a szokásos kéményseprő látogatáskor megjegyezte nekem,hogy durva volt a szomszéd kéménye.
2013. jan. 13. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Én sem szemetet tüzelnék csak papírt, dióhéj, furnér, bútorlap , fa darálék , stb ... én erre gondoltam h, nem jó ezeknek a faelgázosító ... nem beszélve arról h, áram nélkül semmit sem ér.... maradok egy sima vízteres kazánnál!
2013. jan. 17. 20:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!