Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szerintetek javítható vagy...

Szerintetek javítható vagy cserélendő a wc tartály öblítőszelepe, ha lehúzáskor mozog, de nem öblít? Mi okozhatja? Találok hozzá vajon öblítőszelepet, vagy rögtön wctartály csere kell majd?

Figyelt kérdés

Ugynailyen típusú tartályom van: [link]

Még 4 hónapig lakom az albérletben, a vízcsövek fixek, ugyanilyen méretű wctartályt sztem évtizedek óta nem gyártanak.. Minden nagyon régi, augusztusban estünk túl egy részleges és kényszerű felújításon, mert elrepedt a falban az egyik ólomcső..

Az öblítőszelepet nem tudtam kiszedni, mivel minden csavar 30 éve a helyén van, egyelőre nem tudtam kimozdítani a helyéről a tartályt. A vizet kimertem, az öblítőszelepben ujjal alányúlva érezhetően elemelkedik a körlap, de a víz nem zúdul.

Vízkőoldót nem merek beleönteni, amíg rá nem jövök, hogy hogy tudom leimádkozni onnan, mert a vegyszeres vízzel két méter magasban zsonglőrködni nem lenne vicces.

Korábban a jakabszeget már beállítottam, de ez nem ment egyedül.

Előre is köszönöm az ötleteket!


22L



2013. jan. 12. 15:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez már csere érett.
2013. jan. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha van felette hely, és elférsz, akkor az öblítőszelepet úgy is kiszedheted, hogy a tartály a helyén van. Valószínű ugyanaz lesz a hiba, mint a linkelt tartálynál.
2013. jan. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Van hely, még két és fél méter... :) Ezt még megpróbálom, vesztenivalóm nincs. köszi!
2013. jan. 12. 16:49
 4/4 puritan ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Először is minden elismerésem, hogy lány létedre nem esel kétségbe, ha valami nem működik, hanem próbálod megjavítani, kiismerni hogyan is működik.


Sajnos látatlanba nehéz tanácsot adni, hogy mi is lehet a baja, de nagy valószínűséggel az amit az előttem szóló is gyanít, hogy a gumilap tönkrement, elszakadt. Végül is egy meglehetősen egyszerű szerkezet az egész.

Az öblítőszelepet nem könnyű kivenni a tartályból, mert ahhoz meg kell bontani az alján a vízlevezető csövet. Ha ez sikerülne, akkor már nyert ügyed van.


Én mindenesetre azt javasolnám, hogy hívj segítséget. Lehetőleg valami nem túl fakezű fiút. A bölcsészkaron nehezen találsz ilyet, de egy gyárban a karbantartók között könnyebben.

2015. okt. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!