Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szerszámkészítők! Hogyan...

Szerszámkészítők! Hogyan tudom kifaragni az alábbi linken szereplő szerszámnak a hajlító tárcsáját?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=gY8L-0AGixE


van otthon gyorsacél tömböm is ,de egyenlőre még nemtudom hogy vágjak neki,gondolkodtam azon is hogy oszlopos fúroval kifúrkálok a tömből de az nagyon sok meló.

Valaki tudna egy egyszerűbb megoldást?

Válaszaitokat előre is köszönöm!



2013. jan. 12. 20:50
1 2
 1/13 anonim válasza:
Hát max berajzolod majd körbefúrod egy vastagabb fémfúróval majd a felesleget leköszörülöd.
2013. jan. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy leköszörülni mondjuk flexel még kis korongal sem tudnám anélkül hogy belekapnék az ívbe.

Az átfúrkálás meg a reszelgetés az nagyon sok meló,aztán utána fel is kell hegeszteni,a gyorsacél pedig repedezik a hegesztés mellett.

Bár gondolkoztam egy picit aztán lehet hogy az a legegyzserűbb ha keresek egy vízesvágót vagy lézerest hátha megtudják nekem csinálni.

2013. jan. 12. 21:22
 3/13 anonim ***** válasza:

azon a tárcsán egyértelműen látszik, hogy öntvény... egy öntödében le tudod gyártatni, kérdés, hogy mennyibe kerülne...

Neked talán a legegyszerűbb az az lenne, ha egy vastagabb laposvasból meghajtasz egy "mesterformát" és azt ráhegeszted egy sima acéllemezből kivágott körre, és kész is...

Másrészt ehhez nem gyorsacél kell... a gyorsacél mint a nevében is benne van, gyors műveletekhez való, mint pl az esztergálás, mert ott szükség van a jó hővezetésre, amit az acélban lévő kobalt old meg, valamint szükséges a megfelelő keménység illetve kopásállóság, amit meg a volfrám, molibdén és vanádium szénnel alkotott karbidjai ad, de neked sem kopásállóságra nincsen szükséged, sem jó hővezetésre...

2013. jan. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Egy gépészmérnök voltam... :)
2013. jan. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 fúróferkó ***** válasza:

Nem reménytelen , ha otthona garázsban akarod legyártani a hajlítószerszámot.Nyilván mindennek másképpen kell nekiállni ,mintha körbe lennél véve mindenféle szakműhellyel egy gyárban.

Látatlanban mondom ,biztosan tévedsz neked gyorsacél tömböd ott nincsen.Legfeljebb gyorsacél hasábjaid lehetnek ,(mint ahogy nekem is vannak)Ezekből alakítják ki köszörüléssel a forgácsoló késeket esztergáláshoz.A köszörűkő is nehezen viszi nemhogy "fúróval körbefúrom"

2013. jan. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 fúróferkó ***** válasza:

Akkor folytatnám(véletlenül elküld gombot nyomtam.

Tehát egy 15-16 os vaslemezből kell kivágatni a megfelelő átmérőjű korongot,a kívánt sablonalakzatot kovácstűzben 15x60 laposvasból kell kovácsolni,majd a korongalapra hegeszteni 50-60 mm -es szakaszonként.

2013. jan. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Elösször is a gyorsacélom van ,azért írtam tömbnek mert 2cm vastag maga a szerszám amiből kiakarom alakítani.Azért is gondoltam erre a megoldásra mert nehezen kopik és kőkemény,tudom ha ebből csinálom vagy csináltatom meg a szerszámom akkor az 10 év múlva is szerszám lesz,és fúróval is tudom fúrni mert vannak jó fúróim és oszlopos fúróm is.

Szerintem nem fogok vele bajlódni,elviszem az anyagomat vagy vízesvágóhoz vagy lézereshez kimaratom aztán avival összehegesztem szeletenként.

Azért köszönöm a válaszokat!

2013. jan. 13. 18:40
 8/13 fúróferkó ***** válasza:

Értem,van 2 cm vastag gyorsacél "tömböd",bár én eddig úgy tudtam ezt négyzetes hasábnak nevezik.Jó fúróid is vannak.A fúrók miből készültek?Talán kerámia ,vagy gyémánt?

De jó lenne ha közreadnád egy fotóval mikor fúrod a gyorsacél anyagot!

Azért sok sikert!

2013. jan. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Mandulisz ***** válasza:

A gyorsacél HSS szerszámok élének szükséges, a faipari marókéseknek, is csak az élét készítik belőle.

Igaz, hogy nem olyan kemény, minta Vidia (keményfém), viszont alkalmatlan arra a szerszámra.

Azt írod, hogy olyan szerszámot szeretnél, ami 10 évig is bírja, ez viszont eléggé rideg, könnyen lepattanhat egy darab. Ágyúval nem jó verébre lőni.

Én vastelepekre (MÉH) szoktam járni, ahol lehet kevésbé rideg anyagot venni. Vagy keress fel a környékeden egy esztergályost, és cseréld be az értékes acélodat, valami alkalmasabb anyagra.

2013. jan. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

# 8/9

Én itthon vastagabb savállót kifúrok,ezek alapján a gyorsacélt miért ne vinné?

Kobaltos fúróim vannak,nem használok 100ft-os boltból vett készletet,mert azoknak élük sincs és pik pak elégnek.

2013. jan. 14. 12:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!