Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Fa szobrászathoz milyen fát...

Fa szobrászathoz milyen fát használnak?

Figyelt kérdés
Szeretnék itthon kisebb tárgyakat,szobrokat faragni.Milyen anyagot kell használni? Milyen üzletekben szerezhetők be? És kb milyen áron?

2013. jan. 20. 17:49
 1/6 szokratesz ***** válasza:
47%

A legfontosabb hogy a fa száraz legyen. Az hogy milyen fajta a fa azt meg szerintem az határozza meg hogy mit akarsz belőle készteni. Szobrot, vagy disztányért pl. A gyümölcsfák szép szinűek alma meggy cseresznye pirosas, körte barnás, dió mélybarna. Nagyobb méretű kültéri szobrokat általában tölgyből szokták, de azokat a rönköket éveken, évtizedeken keresztül kell száritani.

S hogy hol tudsz veni ilyet? Leginkább szerintem a használtcikkes oldalakon hirdetnek kivágott törzseket, szerintem ott a legcélszerűbb.

2013. jan. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%
Duna parton találsz kiszáradt túskókat amiket a víz visz .
2013. jan. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 kunu lenke ***** válasza:
Szia.Te döntöd el mivel szeretnél dolgozni a lényeg,hogy ezeket a nyers faanyagokat sok-sok évig szárítják!!Talán asztalos műhelyben lenne érdemes érdeklődni vagy fatelepeken.
2013. jan. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Volt egy ismerős cipész(sajna már nem él)-Ő szenzációs dolgokat faragott szőlőből. Az öreg tőkékből,illetve a gyökereiből.

Tavasszal kijárt a kiskertekbe,és elkéregette az öreg,kiszáradt töveket/törzseket.

Nagyon szép dolgai voltak.

2013. jan. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon messze élek a Dunától!Nem jut eszembe,de mondtak nekem egyszer egy anyagot,amit nagyon könnyen lehet formázni...
2013. jan. 20. 18:47
 6/6 anonim ***** válasza:
Én fafaragó vagyok, és kezdésnek tudnám ajánlani a Hárs fát, vagy a juhart. ezeket könnyű megmunkálni, és szépek is. Aránylag olcsón hozzá lehet jutni a fatelepeken. De figyelj arra, hogy műszárítottat vegyél. Ha nedves a fa, akkor berepedezhet, és tönkreteheti a munkádat.
2013. jan. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!