Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Palatetőnk van, azt mégis...

Palatetőnk van, azt mégis mibe kerülne átcsinálni cseréptetőre?

Figyelt kérdés
100 nm , talán picit kissebb. Ha jól tudom ehhez valami külön engedély is kell mert a pala veszélyes anyagot bocsájt ki .
2013. jan. 22. 19:54
 1/9 gomzoli ***** válasza:

Drága mulatság lesz. Nem akarok konkrét összegeket jósolgatni, így csak ennyit mondhatok: valóban veszélyes hulladéknak minősül a benne lévő azbeszt miatt. Ennek a pora belélegezve rákkeltő, erre hivatkoznak a jogalkotók.

Most kapaszkodj meg, vagy ülj le.

Ahhoz, hogy megszabadulj tőle, a lebontás után, bérelned kell egy speciális "veszélyes anyag" konténert, hogy mely cégek foglalkoznak a környékeden evvel, azt megtudhatod a helyi kommunális vállalattól (a "szemetesektől"). 3 éve 45 ezer Ft volt egy 4-5 m3 körüli konténer. A poén most jön: miután kifizetted a konténer bérleti díját, és megpakoltad a bontott palával, elviszik megsemmisítésre (az országban csak néhány helyen csinálják), ott lemérik, és kilónként 40 Ft (3 éve ennyi volt) díjat lehúznak még a megsemmisítésért is!

Képzeld ezt el kb. 2 tonna palával... 2000x40=120.000 +45+45 (merthogy ennyi nem fér el egy konténerben)=210.000

Őrület! De ha megcsípnek, hogy építési törmelékként valahova leburogatod, ennek a többszörösét kaphatod bírságként.


Lehet, hogy van jobb megoldás is. Fennhagyni a helyén, és beburkoltatni bitumenzsindelyekkel (ún. villas-tetővel). Nem te lennél az első, aki így csinálta meg, meg nem is az utolsó.

2013. jan. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 kunu lenke ***** válasza:
Szoia.A pala veszélyes hulladéknak minősül az azbeszt tartalma miatt.A héjazat cseréhez próbálok árakat írni.100 m2-het 450 folyóméter tetőléc =60.000 Ft 110 m2 cserép Tondach kerámia Twiszt 270.000 Ft 30 db kúpcserép 51-000 Ft (kb 9 m gerincet )számolva 50 db hófogó 12-500 Ft Szellőző cserép 22 db 38.000 Ft Bogár háló 20 méter 6-000 Ft Szellőző szalag 10 m 10.000 Ft 10 kg 80-s huzal szeg 5.000 Ft 5 kg 120-s huzal szeg 2.500 Ft Tető fólia kell 30.000 Ft Munkadíj bontás+ építés 3.000 Ft /m2 + áfa mellé még a bádogos anyagot és a bádogos munkadíjat is számolni kell.Nagyjából össze tudod adni,ja és a sitt elszállítása konténer !!Remélem tudtam segíteni
2013. jan. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én még azt is hozzátenném hogy a pala tető eleve könnyebb mint a cserepes. Ezért a szarufák és a gerendák is vékonyabbak.Ezt onnan tudom hogy anyámék házánál is ez volt.Tehát nem 100% hogy átlécezés után mehet is rá a cserép. Írták a zsindelyt,nálunk ez lett a megoldás, alá pedig osb lapot raktak.
2013. jan. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon sokat segítettetek!!!

Keresgéltem a neten olcsóbb és gondmentesebb megoldást mit szóltok hozzá?? [link]

2013. jan. 26. 10:07
 5/9 kunu lenke ***** válasza:
Szia.w3d22 Tévedés,hogy könnyebb!!Én mértem a pala súlyát m2 re hány kg és a szalag cserepet is m2 re kg és egyáltalán nem könnyebb !!!Amire a palát rakták 99% hogy gond nélkül erősítések nélkül is cseréppel terhelhető mert körülbelül azonos a m2 -re jutó kg.Jó néhány tetőt bontottan és készítettem is így van bőven tapasztalatom!Sőt a zsindelyes tetőre is állítják,hogy könnyűszerkezetes?!Egy 3,5 m2 köteg kb 25-30 kg valamint az alátét lemez akkor még mellé jön a deszka vagy OSB m2 súlya plusz alá lécezni a tetőléc és m2 körülbelül 70-80 dkg zsindelyszeg.Tehát aki szaki és képzi is magát érdekli a szakmája az ilyen információkat elraktároz a kobakjában.Egyébként a palát csak fólia sátor alatt volna szabad bontani és mindenféle engedélyeket kér az illetékes hivatal,hogy azokért is komoly pénzeket csikarjanak ki az építtetőktől.Mi általában 1 nap alatt lekapjuk,hogy ideje se legyen senkinek kérdezősködni a pala meg megy a konténerbe szerencsére útalapba fel tudják használni és aránylag jó áron még el lehet vitetni.Egyébként az azbeszt az ami rák keltő ha por formájában bejut a tüdőbe,de nem ojan veszélyes mint ahogyan azt terjesztik.Voltam a Cembrit képzésein (pala )gyártó ott aztán kaptam elég információt.
2013. jan. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Szia kedves Lenke!

Nagyon szépen köszönöm a válaszaidat, és a rám szánt idődet !! :) Tehát szerinted jobb lenne leszedni a palát és lecserélni a léceket? Mit jelent az, hogy héjazat csere?

Egyébként Szlovákiában élek , de gondolom ugyanazok az árak jellemzőek . Szóval nekünk sátortetőnk van és elég magas is , mint már írtam kb 100 nm. Szerinted az anyagra elég lenne olyan 400 000 ft és még plussz a mukadíj mennyi lenne?

2013. jan. 31. 20:16
 7/9 kunu lenke ***** válasza:
Szia.A héjazat csere azt jelenti,hogy cserép,pala,zsindely,lemezfedés,fazsindely,terméspala,nád és egyéb anyaggal fedett szerkezeteken lévő fedési anyagai amit soroltam,leszedése és egy másik új anyag kerül a helyére!Vagy van az átrakás amikor a fent lévő fedő anyagot leszedik válogatják, és a léceket lecserélve utána visszateszik a helyére.Itt kb 2500 Ft/m2 + áfa tól indulnak a munkadíj árak,Viszont mivel sátortetőt említesz így kb 10-12% több cserép kell a sok vágás miatt!A Tondach XXL cserepei most itt 200 Ft/ db négyzetméterenként8,8-11 db közötti darabszámot kell kalkulálni ezt az eresz hossz-szarúfa hossz adja meg,hogy milyen lécezéssel lehet számolni 38cm töl 43 cm -ig
2013. febr. 11. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 kunu lenke ***** válasza:
0%
Szia.A Cembrit (pala)ajánlott kívitelezője is vagyok kiderítettem ,hogy a síkpala 1 m2 kb 18,5 és 22 kg közötti a súlya!A Tondach XXL -s 8,8 m2 db az 24 kg tehát gond nélkül bírni fogja a terhelést!Most fogok megint egy palázott tetőt bontani és Tangó+ lesz rajta !Én 5 év teljes körű garanciát vállalok rá pedig csak 3 évet írnak elő!De egyébként akármit is mondanak,hogy a zsindely könnyebb nem igaz!!
2013. márc. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 kkgkkg válasza:
Kedves válaszadó! Ne vezesse félre a kérdezőket!!! A Tondach Twist XXL darabja 3,6 kg/db. 8,8 db/m2 - 10,6 db/m2 közötti mennyiség szükséges belőle. Ez 31,68 kg/m2 - 38,16 kg/m2.
2015. okt. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!