Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Durva hangszigetelés de mégis...

Durva hangszigetelés de mégis hogyan?

Figyelt kérdés
egy 3x3m-es szobát kéne hang szigetelni, összesen vagy 1000w(kb. 100dB) A lényeg hogy kifelé ne lehessen hallani.
2011. júl. 26. 01:25
 1/10 A kérdező kommentje:
40cm kőzetgyapot,15mm gipszkarton és még egy 3.5cm csúcsmagasságú hangszigetelő szivacs réteg mire lenne képes?
2011. júl. 26. 01:34
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Szia!

Inkább ajánlok egy olcsóbb és egyszerűbb megoldást, tojástartó. De nem a műanyag, hanem a karton, vagy miből van. Remélem érted mire gondolok.

2011. júl. 26. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Háát a tojástartó erre szerintem nem elég. Kérdező: a legokosabb, ha elmész a boltba és ott érdeklődsz az eladótól. Ezeknél a hangszigetelő anyagoknál általában meg van adva, mennyit, mekkora hangot szigetelnek, így pontosan ki tudod számolni, mi és mennyi kell.
2011. júl. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

tojástartós, kösz :)


hát igen a bolt jó lenne csak nem tudom hogy Miskolcon hol lenne ilyen szaküzlet.

valami ötlet erre?

2011. júl. 26. 13:16
 5/10 anonim válasza:
praktiker, baumax. itt megkérdezgeted
2011. júl. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
1000W ból csak 100dB??? Az nem túl sok. (egy komoly hangfal 100dB/1W/1m) Tojástartó nem jó erre, az az állóhullámokat védi ki mint a kúpos szivacs (középhangokat) MIt hallgatnál ott? milyen a jelenlegi fal? van-e ablak? Milyen az ajtó?
2011. júl. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Sajnos az erősítés még nem megfelelő de am 130dB-t elvileg lazán ki lehet belőle hozni, de még így sem tudom hogy milyen hangszigetelés kéne nemhogy még ahhoz:S

Ablak nincs, ajtó pedig még egy átlag mivel még csak most jött tervbe de nem tudom hogy lehetne megvalósítani.

2011. júl. 27. 13:25
 8/10 anonim ***** válasza:
a tojástartó nem hangszigetel, 40 cm kőzetgyapot viszont sokat fog. Miskolcon szakkereskedésekben érdeklődj, pl. van egy a futó utcán hejőcsabán, vagy van egy a nem tudom milyen utcán, ott ahol a ribancok ácsorognak, a tiszai felé.
2011. júl. 28. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
a tojástartó csak a visszhang kiküszöbölésére jó.
2011. aug. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

40cm? az durva

ha minden oldalról körberakjátok eléggé lecsökken a szoba területe

2011. aug. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!