Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan tüntessem el a sárga...

Hogyan tüntessem el a sárga 'kéményfoltot' a falról?

Figyelt kérdés
A falon, - ami mögött a kémények vannak - megjelentek sárga foltok, a fal egyébként fehérre festett fűrészporos tapétával van fedve. Hogyan tudom ezt eltüntetni? Simán ráfestek, vagy ezt már csak újratapétázással lehet orvosolni? Az nem zavarna, ha egy picit buggyos marad a tapéta, csak ne legyen sárga foltos.
2013. jan. 23. 11:45
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
a fűrészporos tapéta festhető
2013. jan. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szomorú leszel, de átfestéssel nem fog eltűnni a folt. Én egy beázást próbáltam meg így eltüntetni, de a 6. átfestés után rájöttem: a (diszperziós) festék víztartalma feláztatja az elszíneződött réteget, és a csúnya folt mindig átszínezi a friss festéket, így mire az megszárad, az is besárgul. Ha százszor fested át, 100-szor jársz így.

Festő mondta: a régi réteget az újtól úgy lehet lezárni (hogy az elszíneződés ne szivárogjon át az új festékbe), hogy először, legalább két rétegben valamilyen olajfesték alapozóval (pl. fehér Trinát alapozó) kell a foltot átkenni, arra mehet a diszperzió. Így van esélyed csak a tartós foltmentességre.

2013. jan. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
46%
az átázás és a hő miatti besárgulás két külön kategória!
2013. jan. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van, persze, de sajnos a kéménynél a nagy kátránytartalmú korom okozza a bajt, az pedig az átfestésnél mindig elő fog jönni.

Amikor otthon felmerült, hogy kéne még pár kisméretű tégla a kőműveseknek, és én az elbontott, kormos kéménytéglákra mutattam, mondták, hogy felejtsem el: a festők meg fognak őrülni a foltoktól, amit a téglákból kiszivárgó korom fog okozni. Soha nem fogják tudni eltüntetni.

2013. jan. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
18%
4-es, így ahogy mondod, a kéménytéglát nem szabad sehová beépíteni, de a fal a kémény vonalán nem kormos, hanem besárgult rajt a festék a melegtől (ne verjük már plusz költségbe a kérdezőt :))
2013. jan. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 kunu lenke ***** válasza:
Szia.A legjobb megoldás a valkyd !!Én mindig minden foltot ezzel tudok eltüntetni akár beázás akár korom, kéményből kiszivárgó átázó sárga barna foltok folyások.Kend le vele aztán teljes száradás után mehet rá a festék fehér színem amilyet akarsz.Folt volt folt nincs !Nem kell semmit kapargatni és 5x10x átkenegetni mert előbb utóbb a fent lévő tapétád leázik egyre nagyobb felületen púpos levegős lesz !!Sok sikert hozzá.
2013. jan. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

a walkyd is jó, mert oldószeres, "műanyag" festék.

(nem is tudtam, hogy lehet még kapni.)

2013. jan. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Inntaler izoláló belső falfesték


Használatával elfedhetők a dohányfüst, korom, beázás, valamint zsíros szennyezések által okozott foltok, elszíneződések. A festék magas fehérségű, kitűnő fedőképességű oldószer-, ammónia-, lágyítószer és szagmentes.

2013. dec. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2018. máj. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi lett a megoldás?
ápr. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!