Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szagtalan, de kemény lakk fa...

Szagtalan, de kemény lakk fa munkalapra. Tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés
Konyhába, tömör fa munkalapra szeretnénk felvinni valami matt, kemény védő lakkréteget. Az se lenne baj, ha nem pusztulna ki a lakásból mindenki a büdössége miatt még 2 hét múlva is. Persze ha olyan megoldás nincs, ami mindent kielégít, akkor inkább szaga legyen, max. majd várunk tavaszig.

2013. jan. 23. 13:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Vízbázisú parkettlakkot javaslok.
2013. jan. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Zsolt75 ***** válasza:
Ahogy az előző is írta: vizes bázisú lakk. Beltérbe szerintem egyenértékű az oldószeresekkel.
2013. jan. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi. Találtam egy ilyet, ezt az eladó dicsérte, de ki ne dicsérné, amit árul... :)


[link]


Szerintetek hány rétegbe kéne felvinni? Tényleg 4-5? Sok időt kell várni a rétegek között?

2013. jan. 23. 13:35
 4/7 Ágh Ferenc ***** válasza:
100%
Kérdés, hogy milyen fából van az asztallap? Léteznek általában a bükk és tőlgy keményfából, illetve fenyő, puhafából! A lényeg, hogy egyik sem annyira ellenálló a karcolásokkal szemben, mint a jobb minőségű műanyagos munkalapok, ennek ellenére a fáért még többet is kérnek! Természetesen, aki nem szereti a műanyag cuccokat, a fa anyagokat vásárolja meg. Azért beszélek ennyit, hogy érthetőbbek legyenek a továbbiak! Tehát az biztos, hogy bármelyik fa asztallapoz nézzük, igazábó lakkozni nem érdemes, mert azon pláne meg fog látszani a legkisebb karcolás is. Ilyen esetben inkább az a fontos, hogy a fát védjük meg az esetleg rákerülő nedvességtől, azt pedig inkább olyan anyagokkal szokás elérni, ami maga is beszívódik a felületbe és vízzáróvá teszi a fát! Amellett, hogy a szag is fontos, nem ártana olyan anyagot használni, ami a rákerülő élelmiszerekben sem tesz kárt! Na most jön az unalmas dumám fontosabbik része, hogy az IKEA tudtommal biztosan árúsít ilyen beeresztő anyagokat, merthogy náluk vannak nyers asztallapok is, amit szintén a kedves vásárlónak kell otthon lekezelni! A rétegek számát szerintem a beeresztő utasításában meg lehet tudni, meg a kiadósságát is, úgyhogy innét kezdve már csak "kézügyesség" kérdése az egész!
2013. jan. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 szokratesz ***** válasza:
javaslom én is a vizbázisú lakkot. Főképp pl. olyat amit parafa padlóra alkalmaznak. Drága de szagtalan teljesen és nagyon gyorsan szárad egy nap akár 3-4szer is átvonhatod vele.
2013. jan. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Sanyimester ***** válasza:

Csak gratulálni, hogy valaki szintén szereti a természetes anyagokat!


Viszont a kérdést nem értem, az-e a cél, hogy a lakk felhordásnál ne legyen büdös (környezetszennyezés), vagy-pedig az hogy élelmiszer-biztonságilag egészséges legyen használat közben?

Sokan előszeretettel ajánlják a vizes-bázisú lakkokat, azonban ezek nem természetes anyagok, hanem Akril, vagy Poliuretán műanyagok. Munkalapra csak élelmiszer-biztonságos, és bevált felületkezelést ajánlok.


A kemény lakkot azért nem ajánlom, mert ha a pultra ráesik egy edény, akkor lepattanhat a lakk, és a javítása nehéz, mert egy filmréteg van a fa felületén.


Én csak száradó-olajat ajánlok a pultra ami tökéletesen véd, könnyen javítható.


Nr.108 Konyhai munkalapolaj

[link]


biopin Munkalap-keményolaj

[link]


BEHANDLA Fakezelő olaj,

[link]

2013. jan. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek. Sajnos ezek a munkalapra való kenceficék nem érzem, hogy valóban hatékonyak, ezért lett lakk. Végül is lehet, hogy nem annyira élelmiszerbarát, de ritka az az eset, amikor élelmiszerrel (pl. hússal) simogatom a munkalapot, hogy minél inkább kioldja belőle a mérgező(?) anyagokat, ráadásul olyan mértékben, hogy én azt meg is érezzem.

Az edény ráesés érdekes felvetés, remélem, nem fordul majd elő, mert valóban nehéz vele mit kezdeni utána, ha eltörik, bár azért pár réteg lakk csak nem törik be könnyen. Elvégre a parkettára is esnek dolgok, mégse jellemzően törik meg a lakk.

2013. jan. 28. 08:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!