Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Betonozni szeretném az egyik...

Betonozni szeretném az egyik szobát, aminek most hajópadló az alja. Elég rossz állapotban van / szuvas/. Hogyan kezdjek hozzá a munkához?

Figyelt kérdés
2009. szept. 1. 07:25
 1/2 anonim ***** válasza:
Én a szélén megbontottam és felszedtem sorban az egészet. Ha nagyon rossz állapotban van akkor tüzelőnek még jólesz a faanyag...
2009. szept. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
77%

A hajópadló alatt azért valószínűleg van beton. Vagy ha az is rossz állapotú egyenetlen akkor:

- Föl kell szedni a hajópadlót.

- Alatta jól föl kell söpörni, porszívózni. Minden málló, mozgó, poros részt fel kell szedni.

- Lehet kapni pl barkácsáruházakban aljzatkiegyenlítőt. 20-30kilós zsákokban lévő por. A hátuljára rá van írva, hogy mennyi vizet kell hozzá adni és mekkora felületre elég egy zsák. Azt kikeveritek és leöntitek. Kicsit elegyengetitek. Nem kell tök simára, csak nagyjából, mert úgyis "önterülő" általában. Másnapra tükör sima lesz és járható.

- Ha nagyok a padlóban az egyenetlenségek (több centis rücskök), akkor esztrichet is lehet venni és ezt elteríteni a padlón. Ez olcsóbb, de vízmértékkel el kell húzni egyenesre és simára mielőtt megköt.

2009. szept. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!