Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan tudnám felújítani a...

Attila2013 kérdése:

Hogyan tudnám felújítani a gerendás menyezetett le lehet csiszolni valahogyan a gerendákat hogy lakozni lehessen vagy rakjak fől rá gipszkartont melyik a jobb választás?

Figyelt kérdés
előre is kösz a válaszokat

2013. jan. 25. 08:54
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Ha festve van,akkor nem egyszerű a résekből kiszedni a festéket.A csiszolás,és lakkozás sem olcsó munka.A lakás jellegétől tenném függővé a döntést,de szerintem olcsóbb takarni az egészet.Esetleg a mestergerendát megcsinálhatod szépre,mert azt körbe lehet csiszolni. Dekorelemeket,esetleg süllyesztett világítást tehetsz bele.
2013. jan. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mivel volt kezelve! Én zománcozott ablakokat lakkoztam, de szép munka volt! Kezdem a festékégetéssel majd festékmaró majd mire a fa erezetéből is kicsiszoltam a festéket mivel csak akkor mutat szépen azt kittem hűlyét kapok. De én biztos a lakkozást választanám mert nagyon szép tudd lenni ha kész!
2013. jan. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Gipszkartont neki,szebb is lesz ,és ha még raksz közé 10cm hőszigetelést ,jó meleg is lesz.Szinte csak fel kell csavarozni ,annyira adott a dolog.
2013. jan. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
jelenleg barnára van festve az egész a kerenda is és a rajtalévő fa is elég régi már kb 60 éves lehet a szerkezet
2013. jan. 25. 09:18
 5/22 A kérdező kommentje:
2013. jan. 25. 09:29
 6/22 A kérdező kommentje:
igy fest elégé lehangoló a kinézete [link]
2013. jan. 25. 09:30
 7/22 anonim ***** válasza:
már én is a gipszkartont javaslom
2013. jan. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Ha szereted a vidéki stílusú lakberendezést, akkor mindenféleképpen helyre kellene hozni, nehéz meló, de gyönyörű alapanyag (még a klasszikusan, fedésben rakott lécezés van, ha jól látom), kár lenne eltakarni. Átcsiszolás után lehet sötétre pácolni, világos fenyőre, de angol vidéki otthonokban fehéren is láttam már (ha fehérre van festve, akkor még skandináv stílusú lakberendezéshez is jól mutatna).

Ha modern lakberendezést szereted, akkor viszont gipszkarton, mert azt a stílust nagyon üti az ilyen mennyezet.

2013. jan. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
vidéken lakom tetszenek az ilyen menyezetett mert már láttam párat de az ez enyémhez képest ég és föld
2013. jan. 25. 10:43
 10/22 A kérdező kommentje:
és az hogy festene ha csak a gerendák közé raknék gipszkartont a gerendát meg csiszolnám lakoznám
2013. jan. 25. 10:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!